vectra b 2001 - duruş anında yuksek devir

mdnone

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım vectra b 2001 comfort.aracımla hızlı yavaş farketmiyor,yavaşladıgım zaman veya durduğumda (ani fren degil) aracın devir göstergesi ben durduktan 2-3 saniye sonra normal devirine geliyor.yani ben durduğum zaman motor bağırıyor 0.9 devrine gelene kadar.acaba debriyaj takımının mı değişmesi gerekiyor,aracım 89000 km de ve daha önce hiç değişmedi debriyaj seti.farklı servislere gittim istanbul bostancı oto sanayinde,kimi usta debriyaj takımın değişecek diyor kimisi opellerde böyle diyor,açıkçası napacağımı şaşırdım.bir fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum,ayrıca 13 kasıma kadar ankarada olacağım.eğer ankarada da servis öneriniz olursa oraya da gidebilirim...
saygılarımla...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
triger değişti düzeldi benim ayağımı debriyaja bastığım anda devir saatı 1 üstünde 2 3 sn bekledikten sonra düşüyordu banada öyle dediler... bir gün babam eve gelirken devir kendiliğinden yükselmiş falan sonra araba istop etmiş babamda tekrar marşa basmış az kaldı triger kopuyormuş triger kayışını değiştirmiş şimdi o olay düzeldi...

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sıkıntıyı epey bi yaşadım sıkıntı boğazda rolanti ayarlayıcısı var onun içi kirlendiğinde devir yükseliyor kafasına göre takılıyordu bi kaç kez temizledik benzinle felan bi süre idare edip tekrar devir saati yükselmişti.Bi gün hava filitresinin hortumunu komple çıkartıp araç çalışır vaziyette iken rolanti ayar motorunun hava alan bölümüne motor temizleyici sprey sıktım o gün bugundur ne rolantim dalgalandı nede yükseldi :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen Bülent kardeşimin dediği gibi rolanti ayarlayıcı ve kelebek boğaz temizliği debrej ile alakası yok

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
bülent kardeş konuyu biraz daha detaylandırırsan çok iyi olacak aynı sorunu bende yaşıyorum da...komple söktükten sonra geriye boğaz kelebeği kalıyor sen boğaz kelebeğinemi sıktın..eğer öyleyse alev alma ihtimali yokmu... azcık detaylı bilgi verirsen çok sevinirim...saygılar

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Freni pompalayın bakalım rölanti artıyor mu? Eğer öyleyse westinghouse hortumlarını kontrol ettirin derim...

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım vectra b 2001 comfort.aracımla hızlı yavaş farketmiyor,yavaşladıgım zaman veya durduğumda (ani fren degil) aracın devir göstergesi ben durduktan 2-3 saniye sonra normal devirine geliyor.yani ben durduğum zaman motor bağırıyor 0.9 devrine gelene kadar.acaba debriyaj takımının mı değişmesi gerekiyor,aracım 89000 km de ve daha önce hiç değişmedi debriyaj seti.farklı servislere gittim istanbul bostancı oto sanayinde,kimi usta debriyaj takımın değişecek diyor kimisi opellerde böyle diyor,açıkçası napacağımı şaşırdım.bir fikri olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum,ayrıca 13 kasıma kadar ankarada olacağım.eğer ankarada da servis öneriniz olursa oraya da gidebilirim...
saygılarımla...

Bu sorun benim arabamda da var.Debriyaja bastıktan 2-3 saniye sonra motor devri normal devrine geliyor.Boğaz kelebeği temizliğini yeni yaptırdım.Rolanti düzenleyicisi temizlendi.Çalışır durumda,hava debimetresi yeni değişti ama yinde de sorun devam ediyor.

tanerr22

Kayıtlı Kullanıcı
04-Ağrı
Siteyi ziyaret et
teacher men arkadaşım birde ateşleme bobini değişmeyi denesen düzelir zannımca.....