vectra b 98 yardım

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi gunler 98 model vectra b aracımın ılk çalışma esnasında tıtremesı var benzınden lpg ye gecıncede devır saatndekı oynama ve dengesız calışma devam etmekte..3 den 2 ye alırken vıtesı tumsek yada vıraj donuslerınde arac bazen kendını toparlayamıyor stop edıyor.duracagım zamanda yapıyor bazen.vestanhouse a baktırdım sorun yok dedıler.bogaz kurumludur dedım temızlettım olmadı.neden yapar ?

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boşta gaz verdiğinizde devir 4500 ü geçiyormu denediniz mi?
stop etti dediğiniz için devir sensörleri ile alakalı bi durum gibi geldi bana.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4500 geçince stop ediyormu demek istememiş, vectra B de gaza basıp 4500 ü geçmiyorsa ve gaz kesiyorsa devir sensörü arızalıdır, onu ima etmek istemiş ama bildiğim kadarıyla devir sensörü stop etmeye sebep olmaz.

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4500 gecınce stop etmıyor denedım sımdı kesıcıye gırıyor...gidişinde sıkıntı yok durdugu yerde ve durma pozısyonunda sıkıntı

Son düzenleme:

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4500 gecınce stop etmıyor denedım sımdı kesıcıye gırıyor...gidişinde sıkıntı yok durdugu yerde ve durma pozısyonunda sıkıntı

stop etme değil kardeş

şimdi arabayı çalıştırın boşta gaza basın 4500 deviri geçiyormu ?
yada geçiyorsa gazda kesilmeler olarak mı geçiyor.
yada şöyle anlatayım gaza basınca 4500 den 6000 devire falan geçerken sarsılma oluyor mu motorda ?
kesici dediğiniz nedir anlamadım eğer dediğim devirden sonra kesik kesik gaz yiyorsa ekzantirik devir sensörü arızalı.
dediğim yerde ise sorun şunu deneyin.
bujilerin olduğu siyah kapağın solundan içeriye kablosu girer göreceksiniz
siyah kapağı söküp fişi çekip kontak sprey ile temizlemeyi deneyin.

Son düzenleme:

vectra_c_481

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sımdı arabayı çalıştırdım ılk çalışmada otomatık rolentıye gırene kadar devır saatınde asırı oynama oluyor..sarsılıyor.sonra sorun yok..
gazdada aynı ama 3 den 2 ye alırken yada debrıyajla bosta gıbı basıpta yavaslarken stop edıyor yada devır bırden dusuyor bazen toparlıyor bazen toparlayamıyor

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
devirde oynama iki nedenle olur, biri MAF, diğeri rölanti ayarlayıcı. MAF kontakt spreyle temizlenebiliyor ama rölanti ayarlayıcının değişmesi lazım, bana da olmuştu aynısı.