Vectra b benzİn pompasi

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
ARkadaşlar 2001 vectra b aracın orjinal benzin POMPASI basıncı kaç bar dır aracımın üzerindeki orjinal değil Bosch marka 3barlık fakat bu basınç yeterli gelmiyor ustam orjinal gm olanını bulmalıyız diyor orjinal gm olanını nereden bulabilirim ortalama fiyatı ne kadardır bilgilerinize ihtiyacım var aracım Z16XE

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaşlar 2001 vectra b aracın orjinal benzin POMPASI basıncı kaç bar dır aracımın üzerindeki orjinal değil Bosch marka 3barlık fakat bu basınç yeterli gelmiyor ustam orjinal gm olanını bulmalıyız diyor orjinal gm olanını nereden bulabilirim ortalama fiyatı ne kadardır bilgilerinize ihtiyacım var aracım Z16XE

öndeki regülatörde sorun olabilir, gelen voltajı ölçmeye çalışın düşük geliyor olabilir. yada pompa miladını doldurmuştur. 3 barlık bosch pompa alın.gm pompada muhtemelen bosch üretimi.hatta benim aracımdan çıkan pompa direk bosch.gm falan yazmıyor

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Üzerindeki yeni pompa kardeşim Bosch marka

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gm pompa üreticisi değil opelde pompalar bosch dur.Benzin regülatörünüz muhtemelen 3 bardır isterseniz 10 bar pompa takın regülatör onu 3 e indirip enjektörlere verecektir.Yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi pompaya gelen voltaj,depo içindeki hortum, pompa üzerindeki filitre vede regülatörde sıkıntı olursa benzinde araç istenilen performansı vermez.Herşey sağlam olup yan sanayi pompa bile kullansanız oluşacak üst devirdeki kaybı çok anlamazsınız.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ustamın ifadesi şu şekilde, benzin pompas geri kaçırıyor, benzin pompasında bulunan devrede sıkıntı var, tamiri bunun mümkün değildir diyor, bu sebepten dolayı araç geç marş alma sorunu yaşıyor demektedir.
Benzin pompası yeni değişti, ama yine aynısını yapıyor, acaba bujilerden kaynaklı olabilirmi diyorum, yok ondan yapmaz diyor. Fikirleriniz nedir.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, ustamın ifadesi şu şekilde, benzin pompas geri kaçırıyor, benzin pompasında bulunan devrede sıkıntı var, tamiri bunun mümkün değildir diyor, bu sebepten dolayı araç geç marş alma sorunu yaşıyor demektedir.
Benzin pompası yeni değişti, ama yine aynısını yapıyor, acaba bujilerden kaynaklı olabilirmi diyorum, yok ondan yapmaz diyor. Fikirleriniz nedir.

benzin pompasının rölesini direk bağlasın kontak açıkken daimi pompalasın o zaman deneyin geç çalışma yapıcakmı

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Sorun benzin pompasının rölesinde zaten, direkt de bağlasak olmuyor, komple benzin pompası şamandırası vs. değişmesi gerekiyor, takım olarak sorduk 825 tl+kdv dediler, bende boşverin bu şekilde kullanırım dedim ve değiştirmedim, hatta ustam bana ankaraya yolun düşerse çıkmacılara bir bak oradan daha ucuza bulabilirsin dedi.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompası içeriden geri kaçırmaması için bi devre yok makaniki bi sistem mevcut pompa ileri basar geri benzin gelmez pompanın durduğu anda buda pompa içindeki valf tarzı bi sistem.Düzgün bir sistemde enjektör kütüğünde araç kapalı konumda iken bile basınçlı benzin vardır ilk marşta çalışsın diye dediğiniz gibi geri kaçma varsa araç uzun marşta çalışır fakat şu var geri kaçma illaki benzin pompasından kaynaklı değişdir.Benzin pompasından enjektör kütüğüne uzanan hatta sızıntı varsa buda soruna neden olur.Bunun en olabilecek yerleri benzin kütüğünde bulunan sibop,Benzin kütüğüne giren 2 adet benzin hortum rekorları ,benzin filitresi bağlantıları,enjektör oringleri depoya giren benzin bağlantısı VE EN ÖNEMLİSİ DEPO İÇİNDEKİ KIVRIMLI ZAMANLA ÇATLAYAN VE BU SORUNA NEDEN OLAN DANDİK HORTUM.Siz pompayı yeni değiştirdik demişsiniz o pompayı kafesle neden değiştiriyorlar onu anlamış değilim kırık çıkık yoksa şamandrada takoya yanlış bilgi vermiyorsa kesinlikle o kısıma dokunmayın depodaki pompanın üst demir kapağını açın arabayı çalıştırın kıvrımlı hortumu kontrol edin .

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa değişiminden sonra deponun içindeki borularda kaçak olabilir.Ben pompa değiştirdiğimde sıkıntı yaşadım tekrar açıp baktıklarında borulardan birinde kaçırma olduğunu tespit ettiler kelepçe değiştirdiler ucundan biraz kesip yenilediler sorun kalmadı.Demir kapak ile pompa arasındaki 2 kısa boruda yani.