Vectra B Debriyaj ve Vites

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamın Aleyküm. Geçen gün arabayı kullanırken farkettim ki, 1. viteste gaza basmadan debriyajdan ayağımı çekince araba kalkıyor :/ Daha yeni dikkatimi çekti bu. İşin kötü yanı pedal yavaş yavaş boşalmaya başladı. Vites en altta kavrıyor. Neredeyse yarıya kadar boşta. Vites sorununa gelince. 1. vitese geçirirken zorlanıyorum. Sanki bişeye takılıyor gibi oluyor. 3-4 kere 3. viteste kalkmaya çalıştım yanlışlıkla. Boşta vitesi sallarken bile 1-2 olduğu tarafa zor geçiyor takılıyor gibi oluyor. Sorun belki birbiriyle bağlantılıdır diye tek konuda açtım.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altta kavranması daha iyi. Birinci vitese giderken geçirmeyi denediyseniz evet zor geçer fakat durduğu yerde kalkış yapmadan 1. Vitese geçmiyorsa kol ayarı yaptırabilirsiniz. Şuanki aracım astra da bire geçerken sanki takılıyor diye ustaya şikayetimi belirttiğim zaman aracı kaldırıp alttan bir ayar yaptı. Şimdi problem yok. Kol ayarı yaptım dedi

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac hareket halindeyken değil durur haldeykende 1. vitese zor geçiyor. daha doğrusu 1 ve 2nin olduğu kısma zor geciyor. sola getirirken sanki takılıyor gibi. sansizamani degistireli 7 8 ay oldu. 3 5 gündür de boyle bir sıkıntı var.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
debriaj ile iligli bir sorun olabilir. baskı,balata, debriyaj bilyasını değiştirmen gerekbilir. geçitiğimiz günlerde vite 5'te takılı kaldı. çıkmadı vitesten. vites hilali kırılımış, ondan sıkıntı olmuş dedi. bazen viteslere zor geçiyordu.