vectra b depo havalandırma valfi

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta yaptığım kazadan sonra aracı bugün aldım motor arıza ışığı yanıyordu. bilgisayara bağladık depo havalandırma valfi devre hatası çıktı. usta deponun üzerindeki valf dedi. ancak ben sol farın olduğu yerden çarptığımı söylediğimde sekonderin altında bir parça gösterdi. bu da valf dedi. arıza ışığı hala yanıyor. şimdi çarpma sonucu böyle bir hata almam normal mi? araca bu şekilde binmenin bir sıkıntısı olur mu? cevaplarınızı bekliyorum.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 18:08 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:45 ----------

yok mu hiç aynı sorunu yaşayan

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Depo havalandırma valfi önde dir. Havalandırma tankı sol çamurluğun içindedir. ordan çıkan valf te hava filtresinin orda olması gerek. Muhtemelen valfin fişi çıkık. Sürekli çalışan bir parça değil. özellikle kışın. Depoda oluşan benzin buharını yeterli basınca ulaşınca yanması için motora gönderir.

Altaki resimde hava filtresinin arkasında çamurluğa girip çıkan yeşil soketli hortumları takip et görürsün.
attachment.php

Ekli dosyalar

• depo havalandırma.jpg
    depo havalandırma.jpg
    63.8 KB · Görüntüleme: 113

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın sol çamurluğunu söktüler acaba dediğiniz gibi fişimi çıkardılar yada kablosu falan varsa zedelenmiş olabilir mi bir de resim gözükmüyor teş. ederim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aktiv kömür filitresine gidiyor
up2ts5.jpg

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 20:46 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 20:44 ----------

ventilde bu
sommer200352kt.jpg

yelken2858

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi bu havalandırma valfi sağ da mı sol da mı ? anlamadım bugün usta sol tarafta sekonderin altında bir parça gösterdi bundan dolayı da olabilir dedi. zaten aracın sol çamurluk söküldü o esnada fişi çıkarıp takmamış olabilirler mi?

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kanister 92 lerden sonra güvenlik nedeni ile sol taraftan sağ tarafa alındı.Valfin yeri konusunda emin değilim ancak güvenlik nedeni ile sağ kısımdadır.