vectra b dijital klima lamba tamiri :)

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımın klima derece ışığı yanmıyordu tamir ettim fotoğraflar umarım yardımcı olur...( az önce yüklemeyi yaparken yanlış tuşa bastım bütün yüklediğim fotolar uçtu:mad:) tekrar anlatıp sonra foto koyuyorum

önce maun kaplamayı kenarlarından tırnaklardan kurtarıp sökmeye başlıyoruz sonra radyoyu tutan vidaları söküyoruz ve bütün butonları yuwalarından çekip çıkartıyoruz.arkadaki soketleri yukarı doğru çekerek çıkartıyoruz.isteyen teybin arkasındaki soketide sökebilir ben elim girdiği için uğraşmadım.sonra klimanın soketlerini we klimayı tutan vidaları söküp klima ünitesini çıkartıyoruz arkasında 4 adet lamba soketi war onları yarım tur çevirip çıkarttıktan sonra lambalarını değiştiriyoruz benimkinde temassızlık warmış patlak olmadığı için değiştirmedim.sonra işlemi tersinden yaparak montajımızı tamamlıyoruzzzz....afiyet olsun... :)

dsc08349q.jpg

dsc08350z.jpg

dsc08352d.jpg

dsc08353f.jpg

dsc08355b.jpg

dsc08354y.jpg

dsc08356k.jpg

dsc08357u.jpg

dsc08358z.jpg

dsc08359p.jpg

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ovvv tesekkurler valla. benimde lambada sorun var galiba. hiç birşey görünmüyor derece ekranında. bende bi ara deneyim :D gerçi elim değmiyor...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ilk hallettim tam herşeyi monte ettim hiç açılmamış gibi kontağı bi çewirdim derece lambası yine yok :( haydaaaa geri baştan sök yap.iyice emin olmadan kapatmayın sakın

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim fotğraflar iyi oldu, bende sökmüştüm ampülleri sağlam olduğu için geri takmıştım, sonra tuşların ışıklarını değiştirince onların yanında sönük kaldı, bu ampuller ne diye geçiyo bende alıp değiştireyim canlansın biraz..

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla ben değiştirmediğim için ismini bilmiyorum ama bi oto elektrikçisinde wardır aynısından werirler die düşünüyorum :)

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar benimde derece bölümünde bir temassızlık var bastırınca düzeliyor geri çekilince bazı kısımlar kayboluyor ne yapmalıyım ne tavsiye edersiniz?

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynısı bende de olmuştu ben patlak sanmıştım o yüzden değiştirdim hatta 1.kez çalışıyo die monte ettim bütün parçaları kontağı çewirdim yine söndü uyuz oldum tekrar sil baştan yapmak zorunda kaldım dün söktüm ampülü tutan aparatın tırnaklarını eğdim biraz o zaman düzeldi son foto daki parçanın tırnaklarını...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
abi fotolar için teşekkürler güzel anlatım olmuş :good:
önce radyo etrafındaki butonların ampullerini değiştiriyim sonra klimaya geçeceğim, ondan sonra da vites:D
dediğim butonları hiç söktün mü bilmiyorum ama klimanın ampulleri de butonunkilerle aynı mı?
bbbyl.jpg

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi fotolar için teşekkürler güzel anlatım olmuş :good:
önce radyo etrafındaki butonların ampullerini değiştiriyim sonra klimaya geçeceğim, ondan sonra da vites:D
dediğim butonları hiç söktün mü bilmiyorum ama klimanın ampulleri de butonunkilerle aynı mı?
bbbyl.jpg

abim klimanın içinde osramın ampülleri war dipli pazar yerinde satılan

vites kutusunde 2 tane dipsiz war ama söküp takması ölüm ben sökerken parçaladım :D

butonları söktüm 2 küçük yay war lehim mehim uğraşmayım dedim hatta rezistans lambasının birisi patlak üşengeçlik tamamen :) ben mavi ampül bulsam hepsini değiştircem o derece yani :)

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
abi ahşap çerçeveyi sökemedim ya:D