vectra b dijital klima

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar manuel olan klima sistemimi dijitale çevirmek istiyorum bu konu hakkında bilgisi olan yada yaptıran arkadaşlar varmı?

migo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda evaparatör değişirken görmüştüm torpidonun içini.Ciddi bir kablo yumagı var.Çalışmayı yapan arkadaş bunun sadece otomotik klimadan kaynaklandığını ve manuel lerde bu kablolamanın bulunmadığını söylemişti.Bence zor bir iş ve maliyetli olacaktır.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abi bence sadece klima kumanda paneli değiştirmek ile olmuyor diye biliyorum. Kesin bilgisi olan arkadaşlar yazar umarım..

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
zor gibi görünüyor........

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem Bence klima kalsın. Yoksa sen bu gidişle arabayı otomatik bile yaparsın.

Selamlar,

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oluyor ama biraz uğraştıran bir iş... öncelikle ön göğüsün altındaki plastik klima borularının ve klima elektroniklerinin geçtiği bütün düzeneği deiştirmen gerekiyor... onu yapabilirsen gerisi kolay... digital klima ekranı ve birde beyni var sigorta kutusunun oralarda olması lazım onu takıyorsun iş bitiyor...
http://www.vvoc.com/forum/showthread.php?t=211136
üstteki like bakarsa nasıl yapıldığıı görebilirsin...

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence gerek yok dijital klimaya, çünkü çok uzun iş ve maliyetli iş olduğunu duymuştum..

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
oluyor ama biraz uğraştıran bir iş... öncelikle ön göğüsün altındaki plastik klima borularının ve klima elektroniklerinin geçtiği bütün düzeneği deiştirmen gerekiyor... onu yapabilirsen gerisi kolay... digital klima ekranı ve birde beyni var sigorta kutusunun oralarda olması lazım onu takıyorsun iş bitiyor...
http://www.vvoc.com/forum/showthread.php?t=211136
üstteki like bakarsa nasıl yapıldığıı görebilirsin...

siteye giremedim üyelik istiyor...

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok zor değil ama gerçek bir ustalık isteyen iş. eğerki manuel klima sisteminiz elektirikli ventiller veya vakumlu ise çok kolay. mesela benim omegada hepsi vakumlu. bir beyin, düğmeler ve solar göz -ki yeri var ama içi boş- taktınızmı işlem tamam.
ama sistem telli ise, o zaman telli yerlerede ventilleri takmanız lazım.

sandığınız kadar maliyetli yada zor değil ama iyi bir ustanın elinde. kötü ustada manueli bile arar olursunuz.

snowman2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende eski arabamız Tempraya digital klimalı (SXAK) araçtan söküp takmıştım.Bir hafta kadar uğraşmıştım.Komple havalandırma sistemini sökmek için gögüsü söktüm artı elektrik tesisatı ve de motor kısmındaki parçalar.Ama en güzeli herşeyi monte edip kontağı çevirdiğinizde klimanın çalışması herşeye değer.
Vectraya gelince bende düşünmedi değilim ama parça sıkıntısı ve zamanım olmadığı için yapmıyorum.

vectracustom.png