vectra b kalorifer sorunu

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar kaloriferim az ısıtıyor. şöyle ki ; hararet 90 ve uzerıne zorlanınca cok güzel ısıtıyor lakın uzun yolda 80 de felan ılık üflüyor. ne yapmam gerek başına gelen var mı

aliismailakif

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 hafta kadar önce benim basimdada ayni sorun vardi. Kalorifer petegini söktüm ve bir miktar kireç çözücü ile içerisini temizledim. Şuan gayet güzel ısıtıyor. Kalorifer petegindendir sorun.

Turk Telekom TT175 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önce termostatı değiştirin. eğer yine aynı şekilde kalorifer ısıtmıyorsa kalorifer peteğini değiştirin. iki parça da pahalı değidir.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
80 de kalıyorsa termostat falan boş ver.Kalorifer peteği.Aynı sorun bende de vardı içindeki makarnaları yerinden çıkmış giriş deliğini kapatmıştı rayatörcü bu olmaz yine çıkar makarnalar dedi yenisini taktım.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g aracımda her 15 günde bir kalorifer hiç sıcak üflemiyor .Sonra süper çalışıyor.Sonra yine aynı . Petekte sıkıntı olsa ılık üfler değil mi?
Yani kalörifer peteği tıkanınca tekrar açılmaz sanırım ama benimkinde açılıyor ilginç bir sorun benimkisi

birde bunu sökebilmek için video var mı acaba?

enginbilgic03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra g aracımda her 15 günde bir kalorifer hiç sıcak üflemiyor .Sonra süper çalışıyor.Sonra yine aynı . Petekte sıkıntı olsa ılık üfler değil mi?
Yani kalörifer peteği tıkanınca tekrar açılmaz sanırım ama benimkinde açılıyor ilginç bir sorun benimkisi

Kalorifer musluğu var onu kontrol ettir anlayan birine. Ondan olma ihtimali yüksek.

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Klima kontrol paneli üzrindeki kartta soğuk lehim oluşuyor. Söktürüp lehimlerini yeniletmek gerek.

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Klima kontrol paneli üzrindeki kartta soğuk lehim oluşuyor. Söktürüp lehimlerini yeniletmek gerek.
hocam klima ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.Çünkü sıcak soguk düğmesini çevirdiğimde ses geliyor.yani işlevini yaptığını düşünüyorum. Ama kalörifer ısıtmıyor.Kalörifer musluğu nerededir?

ufuk erden

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustaya sordum termostat 72 dereceliktir dedi. 90 lik alip takicaz dedi. petekte sorun olsa 90 ve uzeri derece de sicak üflemez dedi. bi nebze mantikli geldi. uzun yolda hararet 80 de sabit kaliyor ilik üflüyor. ama 90 olsun cok güzel isitiyor. siz ne dersiniz termostat isine .

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sıcak soğuk konumuna aldığınız zaman klepe peteğin üzerini kapatıyor sizin aldığınız ses klepe sesidir. Kart üzrinde siwich var onu bir ölçtür tam sıcak tarafa aldığın zaman o sieice düğme basıp aracın klaröfer musluğunu açmasını sağlıyor.

Termostat veya devirdaimle alakalı olsa yüksek devirde yine ısıtır. Petek tıkalı olsa bile sıcak çok hafifte olsa alırsınız yüksek devirde. Eğer kartta problem va ise hiçbir zaman sıcak gelmez hiç. Bir iki tanıdığım araçları yaptım. Hepside klima kontrol kartındaki soğuk lehimlerden dolayı idi.