Vectra b makyajlı kasa farı hakkında

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracıma makyajlı kasa farı takmak istiyorum, görüntü olarak çok hoş duruyorlar. Elektrikçi arkadaş b2 kasanın farlarının uydurulabileceğini söyledi, araştırdım bu dönüşümü yapanlar da var. Bugün parçacıya gittim depo marka vardı elinde. Valeo sordum fiyatlar yüksek, 400 TL falan tutacak takımı. Depo ise 160-180 TL civarında. Forumda yorumlara baktım depo marka farların sorunlu olduğundan bahsetmişler.
Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)) Depo marka far kullananlar yorumlarını paylaşabilir mi, ne gibi eksileri var, görüş konusunda sıkıntı yaşar mıyım vb?
Şimdiden teşekkür ederim.

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam ya Valeo takardım ya da hiç dokunmazdım. Hiç sıkıntıya girmeye gerek yok. Durumunuz müsaitse Valeo alın bence..

Buhar yapacak, kararacak, iyi aydınlatmayacak vb. can sıkacak...

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben olsam ya Valeo takardım ya da hiç dokunmazdım. Hiç sıkıntıya girmeye gerek yok. Durumunuz müsaitse Valeo alın bence..

Buhar yapacak, kararacak, iyi aydınlatmayacak vb. can sıkacak...
Yorumlarda da aynı şeyler yazılmış, gerçekten bu kadar kötü bir marka mı? Önce valeo sordum ama 400 TL fiyat çekiyorlar...

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yorumlarda da aynı şeyler yazılmış, gerçekten bu kadar kötü bir marka mı? Önce valeo sordum ama 400 TL fiyat çekiyorlar...

Ne kadar kötü olduğu kullanıcının beklentisine kalmış. Ama size bir konuda fikir vereblirim: En fazla parası kadar kaliteli olabilir. Yani daha üstünü beklemeyin...

Bence Valeo takın, baktıkça keyif alırsınız ve içinize siner. Kısacası, Valeo almadığınız için pişman olabilirsiniz ama Valeo'nun yanında hiçbir zaman Depo almadığınız için pişman olmazsınız. Bir de böyle düşünün (;

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle depo marka önermiyorum...büyük fark var görüş acısından denemiş biri olarak konusyorum bunu..zamanında bu değişimi bende yapmıştım hatta konumu sizinle paylaşayım...ve ben orjinali tercih etmiştim...ve aracımın üstünde 3 senedir duruyor sattığım kişide gördüm aracı hala ilk günki canlılığıda duruyordu...depo farları aldığınız için pişmano lursunuz...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=83873

akdag

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle depo marka önermiyorum...büyük fark var görüş acısından denemiş biri olarak konusyorum bunu..zamanında bu değişimi bende yapmıştım hatta konumu sizinle paylaşayım...ve ben orjinali tercih etmiştim...ve aracımın üstünde 3 senedir duruyor sattığım kişide gördüm aracı hala ilk günki canlılığıda duruyordu...depo farları aldığınız için pişmano lursunuz...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=83873
Teşekkür ederim, forumda baya bir araştırma yaptım ancak bunu görmemiştim, galiba mantıklı olan valeo almak. Deponun fiyatı düşük olunca aklıma yatmıştı ama demek ki paramız boşa gidecekmiş.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
B1 kasaya B2 farları takılınca benim ilk aklıma önden vuruk gelir, çünkü insan B1 kasayı B1 yapan parçalı farları söküp daha tırıt görüntüye sahip B2 farlarını hemide DEPO marka olanını takmaz. Zevk renk meselesidir tabi saygısızlık etmek olmaz o kısmı ayrı konu ancak ben olsam elleşmem.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- B2 farlarının B1 kasaya bire bir uyacağını sanmıyorum
2- B1 kasaların sinyali kırıldığında yenisi hesaplıca alınıp kolayca yerine takılıyor, peki B2 kasanın sinyali kırılınca ne yapacaksınız? El kadar bir sinyal için bütün farı değiştirmek zorunda kalacaksınız.

Son düzenleme:

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- B2 farlarının B1 kasaya bire bir uyacağını sanmıyorum
2- B1 kasaların sinyali kırıldığında yenisi hesaplıca alınıp kolayca yerine takılıyor, peki B2 kasanın sinyali kırılınca ne yapacaksınız? El kadar bir sinyal için bütün farı değiştirmek zorunda kalacaksınız.

b2 kasanın farları b1 kasaya çok rahat , çok güzel uyuyor..yapmış denemiş biri olarak söylüyorum bunu...konumda var zaten...sadece eski kasanın sinyal bölmesinde vida bölmesi var o vida bölmesi çok küçük birşey içe dogru egiyorsunuz girsin diye...bu kadar basit...

evet dogru abi sinyal kırılsa komple değişcek ama...eğer böyle şeyleri düşüneceksek arabaya hiç binmeyelim...çünkü o trafige çıktıgın an arabanın basına ne geleceği mechul...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
b2 kasanın farları b1 kasaya çok rahat , çok güzel uyuyor..yapmış denemiş biri olarak söylüyorum bunu...konumda var zaten...sadece eski kasanın sinyal bölmesinde vida bölmesi var o vida bölmesi çok küçük birşey içe dogru egiyorsunuz girsin diye...bu kadar basit...

evet dogru abi sinyal kırılsa komple değişcek ama...eğer böyle şeyleri düşüneceksek arabaya hiç binmeyelim...çünkü o trafige çıktıgın an arabanın basına ne geleceği mechul...

Ben de seninle aynı fikirdeyim ama arkadaş şöyle bir cümle kullandığı için o yorumu yapmıştım "Valeo sordum fiyatlar yüksek, 400 TL falan tutacak takımı".

Bir kaç kişiden B2 farları daha ufak olduğu için kaporta ile arasında az biraz boşluk kalıyor diye duymuştum.