vectra b merkezi kilit puroblemi!

Emirvectra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arakadaşlar 2000 model vectra b kulanısıyım merkezi kilit puroblemim var.. anahtar bazen açıyo kapatıyo bazen açmıyo kapatmıyor.... yani keyifi gelince çalışıyo. pilini değiştirdim aynı sorun .. sebeb ne olabilir.?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sebep pil yatagının altındakı lehımlerden olabılır bı baktır ıstersen.

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ustam yeni konu açmak istemedim.Kusura bakmayın.Bir sorun vardı.Benim sağ arka kapı kilit geç açıp geç kapatıyor.tüm kapılardan açma sesi gelince bu kapı geç açıyor.Bazen kilitlemiyor.kilitlediği zamanda geç kilitliyor.Yağlanması gibi bir durum var mı ustam.Yoksa değişmesi mi gerekli?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
ustam yeni konu açmak istemedim.Kusura bakmayın.Bir sorun vardı.Benim sağ arka kapı kilit geç açıp geç kapatıyor.tüm kapılardan açma sesi gelince bu kapı geç açıyor.Bazen kilitlemiyor.kilitlediği zamanda geç kilitliyor.Yağlanması gibi bir durum var mı ustam.Yoksa değişmesi mi gerekli?

Yaglasan düzelir büyük ihtimal ile ama yaglamak için kapı iç döşemesini sökmen gerek.

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cengiz yalnız bu kapı döşemelerinin söküküldüğü zaman ses yaptığını söylüyorlar.Bu doğru mu.Kapıdaki plastik perçinlerin çabuk kırıldığını duymuştum.Benim döşeme orjinal deri.sökebilir miyim ben?yardımcı olabilir misin bana. Yada bir usta mı alatsa acaba?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Sökebilirsin çok zor bi olay değil. Benim HP de sorun vardı söktüm sonra Twiter takmak için arka iki kapıyı da söktüm sorun olmadı tırnak filan kırılmadı hiç yalnız takarken kapıda kalan tırnakları söküp iç döşemedeki kızagına takıp öyle otutturman gerek ses filan da gelmiyor.
Ama elinde yıldız tork tırnavida olması lazım.

Vectra da nası bilmiyorum Bende Hoparlörü sökünce hemen yanındaydı merkezi klidin motoru. Yukarı kadar bi mil ile çıkıyo zaten.

çevik 80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir bakayım boş bir zamanda.Çok sağol hemserim yardımların için.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
motoru değiştirseniz daha iyi olur bence; piyasadaki 7-8 ytlye satılan çin malı universal merkezi kilit motorlarının uyma olasılığı yüksek ama orjinali pahallıdır; ben vectra a da bütün motorları bu çin malı motorlarla değiştirmiştim, sorunsuz çalışıyordu...