Vectra B Ön Cam Krikosu

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dün sağ ön cam aniden öne düştü. Akşam olunca bişey yapamadım. Bügün sabah kapı yüzünü söktüm ve krikonun sağ taraf ucunun plastik fiberden çıktığını ve yamulduğunu gördüm. Yamuğu düzelttim yerine taktım fakat cam aşağıda iken yani boşta iken kapıyı kapatınca cam tuzla buz oldu. Camı değiştik tabi 30 tl ye. Ayar verirkende baktımki bir kaç indirip kaldırmadan sonra krikonun sağ taraf bacağı yine yamuluyor. Ne yapabilirim diye düşündüm ve oraya saç parça koyarak iki ufak vida ile tutturdum. Parçayı tuttururken vidayı sıktığım anda kriko ayağındaki eğriliğin tamamen düzeldiğini gördüm. İnşallah bundan sonra sorun çıkmaz. Ama kanaatip şuki fitiller kadife özelliğini kaybettiğinden cam kalkarken zorlama oluyor ve buna sebeb veriyor. Fitillerin fiyatı hakkında bilgisi olan varmı?

Son düzenleme:

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=46614

bence sorununz konuyu açan arkadaşla aynıı... tabi benimde. şu anda taktığın parça ile çekilmiş foto gibi bi şey varsa bende aynısını yapayıımm çünkü camın kırılması hariç yazdıklarının aynısını bende yaşadımm.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün sabah işe giderken yine camda düşme oldu. Kilitciye gittim. Kapı yüzünü söktüğümüzde ise krikonun ayağının verdiğim destekten dolayı bu defa eğilmediği fakat kızak içinde hareket eden fiberden çıktığını gördük. Kilitci zorlamanın fitillerden kaynaklandığını söyledi. Orjinal fitili kapı içinden itibaren aynanın bitim yerine kadar olan kısmını kesti ve renault 12 nin fitilini yerleştirdi. Bu defa zorlama olayı ortadan kalktı gibi. Bu uygulamayı her iki kapıdada yaptı. Şimdilik camlar inip kalkarken krikodan ses de gelmiyor öne düşmede olmuyor zorlanmada olmuyor.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim vectrada da var benim sol taraf o kızağın içindeki plastikten atıyor tek tek basarak kaldırırsam sorun çıkmıyor sanırım kronik bi hastalık opellerin.

chevypolat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o topuz 1 kere çıktımı bir daha iflah olmuyor, ben 4 tane olan fiberden en az zorlananı oraya taktım sorun kalktı. bulursan fiberi değiştir. ben bulamadım çünki.
fitil konusunda yapılanlar içime sinmedi.

SERCAN006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede aynı sorun vardı aracın cam motoru guclu oldugu ıcın kollarıda zayıf yapmıslar egılme yapıyomus kollarına ek attırdım demırden sımdı super

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o topuz 1 kere çıktımı bir daha iflah olmuyor, ben 4 tane olan fiberden en az zorlananı oraya taktım sorun kalktı. bulursan fiberi değiştir. ben bulamadım çünki.
fitil konusunda yapılanlar içime sinmedi.

Söylediğinizde son derece haklısınız. Kilitcide aynını dedi. Bir defa çıktımı artık devamlı çıkar dedi ve aynı işlevi gören başka bir aracın fiberini taktı.

alonewolf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski konuyu hortlattım ama,
ben de ilk defa dün fark ettim, sol ön camım en altta iken kapatmaya bastığımda yaklaşık yarı yola yakın hafifçe öne düşüyor- bir- iki santim kadar

sonra yukarı doğru yol aldıkça yine yerine oturuyor ve cam kapanıyor

ama bu olayı fark ettikten sonra düşündüm de, arabada zaten en yavaş ( diğer üçüne göre yani ) çalışan cam şöför tarafı.

gerçi tam açılıp kapanıyor-hızı da eski arabalarımın hepsinden daha iyi tabi..

bir de bu sol ön cam, hafif açıkken- daha da açmak için açma yönünde düğmeye bastığımda bazen-çoğu zaman hatta-önce yukarı çıkmaya çalışıyor-ben düğmeye ısrarla açma yönünde basınca aşağı iniyor.

ya da en iyi ihtimal, önce birkaç milim yukarı gitmeye çalışır gibi kasılıyor-sonra aşağıya iniyor. acaba bu sorun da diğeriyle alakalı mı ki ? öne düşmeyle yani ?

ben bunu düğmesinden sandığım için düğmeyi sol arka nın düğmesi ile değiştirdim büyük bir umutla ( not- araba 4 cam otomatik olan cd modeli, yani cam kontrollerim vitesin etrafında 4 lü düğme grubu şeklinde olduğu için-düğmeleri kendi içinde yer değiştrme imkanım var diye böyle yapmayı denedim )

ama- hüsran- yine aynısını yapıyor, yerine taktığım sol arkanın düğmesi sorunsuz çalışıyordu kendi yerindeyken, hattta ve hatta, bozuk sanarak onun yerine taktığım düğme şu an sol arkada sorunsuz çalışıyor :maden:

bir fikri olan var mı _

bir de pandizotu deri kaplamak için söktüğümde dikkatimi çekmişti- kapı iç sacı sabit ve alttaki airbag sensörü hariç nerdeyse hiç boşluk-delik yok- bunun cam veya kilidinde bir numara olduğunda nerden ulaşılıp çalışılıyor ?