vectra b orjinal kumanda tamiri(resimli)

Vectra GLS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabamın kumandası son günlerde problem çıkarmaya başladı ben hazıfasına aldığım halde devre dışı kalıyordu bende sorunu aradım ve kumanda da olduğunu fark ettim ve yaptım.. yapmaya kara verdim bunun için sanayiye gitmem

işlem çok basit eli yatkın olanlar 1-2dk içinde yaparlar
gerekli malzemeler
havya ve kaliteli lehim teli 0,50lik

şu an için arızamıza göre bunlar lazım başka bir yerinde arıza olmadığı için bu kadar

1. kumandamızı acıyoruz ve pilimizi söküyoruz(sökerken pili elinizle + ve - kısımlarını ellemeyin desarj süresi kısalır ve lehim yaparken devrede enerji olmaması gerekir)

hpim2158t.jpg
hpim2158t.jpg

2. tornavidanın ucu ile gösterdiğim kısımdaki lehimi soğuk lehim olmuş ,buradaki eski lehimi temizliyoruz ve yeni lehim yapıyoruz pili takıyoruz ve kontrol ediyoruz
hpim2154x.jpg

hpim2160.jpg

3. sıra kumandayı hafızaya almaya geldi çoğu oto elektrikcisi bu işten bile para alır

kumandayı birleştirdikden sonra arabaya gidip kontağı acıyoruz arabayı çalıştırmadan kumanda ki açma kapa tuşlarına aynı anda basıyoruz ve arabanın kapıları kilitleyip açtığını görüceksiniz sonra kontağı kapatın ve anahtarı çekin kumandadan kapıları kilitleyin ve acın işlem tamam .. iyi günlerde kullanın..:rolleyes:

çok önemli bi konu değil ama foruma katkım olsun dedim

sharwz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş sağol gecenlerde aynı olmuştu benimkinin + uç kırılmış yeniden tel kestim oraya yaptım ama bu kodu silme işini anahtarcı arkadaşa yaptırıyordum bana sölemiyordu iyi oldu sağol görür o:))))