Vectra B sağ ön paspas altı antifiriz suyu

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar vectra b 1998 kullanıcısıyım fakat bir kaç gün önce sağ ön yolcu paspasının altında ıslaklık gördüm önemsemedim ama bugün epeyi şekilde artmış suyu selpak ile sildiğimde mavi antifiriz suyu renginden anlaşılıyor
forumda araştırma yaptım ama kimse sonuca bağlamamış epeyi bir kafam karıştı kendim yapabileceğim bir sorunmu yoksa servisemi gideceğim bulunduğum yerde doğru dürüst usta yok aracıda kurcalattırmak istemiyorum .
Bu arada araç lpg li.

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
kalörifer radyatörü ya da bağlantılarından kaçırıyor, orta konsolu söküp bakın kaçırdığı yerden iz yapmıştır, duruma göre radyatör değişir....

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalorifer peteği,bağlantıları,hortumları..

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak sağda bulunan torpitonun altından baktığımda görebilirmiyim ayrıca konsolu nasıl sökebilirim tşk ederim.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torpidonun orası değil. vitesin ve el freninin bulunduğu konsol sökülecek. daha önce hiç görmediyseniz bir elektrikçiye yada bu işten anlayan birisinden yardım alsanız daha iyi.

konsolu sökmek için; sürücü ve ön yolcu ayak bölümlerinde 2'şer tane vida var. üzeri kapaklıdır, önce kapakları "maket bıcağı" gibi ince bir cisimle çıkartın vidalar ortaya çıkacaktır. benzer vidalardan arka yolcu bölümünün ayak kısımlarında da var 1'er tane. arka küllüğün buluncuğu yerde sağ ve sol cephede kalıyorlar. onlarda da kapak var. 2 tane vida da el freninin altında "ecu" bağlantısı yapılan yerde mevcut. onlarıda sökünce sanırım vida kalmıyor. konsolu arkaya ve yukarı doğru çekerek çıkartıyorsunuz.

bahsi geçen 2 boru ön yolcu kısmının ayak tarafında hemen. görünür zaten. petek yatay olarak yerleştirildiği için sadece uç tarafını görebilirsiniz. eğer sökecekseniz boruların altına boş temiz bir kap kullanın motor suyu akar yoksa. ve sökünce bir süre su aktıktan sonra motorda bulunan yekdek su kabının kapağını açın ki hava alsın bir taraftan yoksa su tam boşalmaz.

dikkat etmeniz gereken yer; iki borunun ucunda da lastik conta vardır... aman değiştirmeyi unutmayın sökecek olursanız ;)

Son düzenleme:

tonyukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok teşekkürler yapabilirsem yazarım yapamazisem bir şekilde göstereceğiz birisine.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
torpidonun orası değil. vitesin ve el freninin bulunduğu konsol sökülecek. daha önce hiç görmediyseniz bir elektrikçiye yada bu işten anlayan birisinden yardım alsanız daha iyi.

konsolu sökmek için; sürücü ve ön yolcu ayak bölümlerinde 2'şer tane vida var. üzeri kapaklıdır, önce kapakları "maket bıcağı" gibi ince bir cisimle çıkartın vidalar ortaya çıkacaktır. benzer vidalardan arka yolcu bölümünün ayak kısımlarında da var 1'er tane. arka küllüğün buluncuğu yerde sağ ve sol cephede kalıyorlar. onlarda da kapak var. 2 tane vida da el freninin altında "ecu" bağlantısı yapılan yerde mevcut. onlarıda sökünce sanırım vida kalmıyor. konsolu arkaya ve yukarı doğru çekerek çıkartıyorsunuz.

bahsi geçen 2 boru ön yolcu kısmının ayak tarafında hemen. görünür zaten. petek yatay olarak yerleştirildiği için sadece uç tarafını görebilirsiniz. eğer sökecekseniz boruların altına boş temiz bir kap kullanın motor suyu akar yoksa. ve sökünce bir süre su aktıktan sonra motorda bulunan yekdek su kabının kapağını açın ki hava alsın bir taraftan yoksa su tam boşalmaz.

dikkat etmeniz gereken yer; iki borunun ucunda da lastik conta vardır... aman değiştirmeyi unutmayın sökecek olursanız ;)

ağzı yanan nasıl üfleyerek yiyor ama...:)sen bahadır gibi gazete koy devam et...:kop: şaka bir yana...tabide..biri arabanın içine su diyince...aklıma direk bahadır geliyor ama bahadırın kaliförden değildi...;)