vectra b seyir halinde stop etme

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu akşam arkadaşın aracı ile seyir halinde iken araba birden silkelenmeye başladı,devir çok aşırı şekilde dalgalandı ve araç stop etti.O sırada hararete baktığımızda mavide olduğunu gördük.30 km lik yolda aynı sorunu 2 kez yaşadık.Sebebi ne olabilir ?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet hiç çıkmıyor yani? Bunun sebebi termostat fakat hararet düşükken devir dalgalanmaması gerek,bence boğaz kelebeği kirli o yüzdende devir inip cıkıyor ;)

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet hiç çıkmıyor yani? Bunun sebebi termostat fakat hararet düşükken devir dalgalanmaması gerek,bence boğaz kelebeği kirli o yüzdende devir inip cıkıyor ;)
hararet ilk başta (sorun yokken) 80 derece civarına çıkıyor,sorun olduğu sırada maviye kadar düşüyor.Dün bir tamirciye gösterdik oda boğaz temizliği gerekiyor dedi.

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kirli ise devir inip çıkar stop ettirebilir fakat hararet ile alakası yok bnce ;) Bana göre termostad gidici,bazen açık kalıyor.Termostat uzun yolda serin havalarda hep açık kalırsa radyatörden soğuk su alır ve hararet fazla düşer.ARada bunu ayarlamak için kapanır motorda ısınan su radyatöre gitmez,soğumaz aynı sıcak su motora geri gider hararet düşmez.bence termostat gibi,hararet düşmesi diyince aklıma başa bişey gelmedi.

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz temizliği kolay bir işlem mi ? Ben yapabilirmiyim yada ortalama ne kadara yaparlar ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz temizliği rolanti ayarlayıcı...en son yanlış hava almadığına bakın

vectra_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
boğaz kelebeği temizlendiği halde şehir içi yavaş giderken stop ediyor,uzun yolda ( LPG ) sanki bir yığılma oluyor gibi hatta uzun yolda bir ara lambada durduk yavaşlarken motorda titreme oldu,yeşil yandı hareket edeyim dedim o sırada klimada açıktı zor gaz yedi.Daha sonra benzine aldım eve gelene kadar hiç bir problem olmadı.Sorun LPG ile alakalı galiba ama nedendir bilemiyorum.Aracın oksijen sensörünü değiştirmem gerek sebep bu olabilir mi ?
LPG ayarına gitmek istiyorum ama oksijen sensörü bozuk olduğu için ayar tutmayabilir diye gitmedim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Oksijen sensörünün fişini çekip kullanın, sarsıntı düzeliyorsa arızalıdır.
Ama bence öncelikle lpg ayarı yaptırın.