vectra b su eksiltme sorunu

mustafa6886

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararetin abartılı şekilde kalktığını fark ettim ve eve geldiğimde suyu kontrol etmek için açtığımda su kalmadığını gördüm ilginç olan ben su kapağını açınca su bidona doldu sonra yavaş yavaş boşaldı ustaya götürdüm bunda antifiriz kalmamış dedi antifiriz çektiler ogün sıkıntı yoktu ama ertesi gün arabanın altına su damlamış ama çok az damlamış 2 gün sonra yine tamamen su bitmiş usta devirdayım demiş ne olduğunu bilemedik sizce neden yapıyordur ve nekadara varır bana Alakanız için teşekkürler.

Son düzenleme:

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su kapağını açtığınızda boş olup sonra dolup tekrar boşalması gayet doğal.Çünkü o hazne Yedek su deposu. Aracınızda hiç su kalmamıs nerdeyse ama motorun içinde bloklarda hala su vardı.Siz kapağı açınca dış basın yüzünden bidona gelir.Sonra tekrar bloğa iner.
öncelikle ustanızı acil değişin.
Su kaçağınız var büyük ihtimal antifirizle ne alaka
antifirizi resmen size itelemiş çok afedersiniz
devirdaimde araç hararet yapar,bu yüzden su kapağından tahliye eder.
sizin altta su oluyosa su kaçağı var hortumları kontrol ettrin
tabi başka bi ustaya ;)

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ahtapot hortumu kronik sıkıntı gibi vectralarda.. ordan kaçak yapıyor olabilir..

contadan da yapar devirdaimden yapar, kapak bozuksa kapaktan atar, kalorifer radyatöründen kacırır vs vs.. kontrol etmek gerekli

mgulcek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de var. dün triger seti değiştim devir daim e de baktırdım herhangi bi sorun yok. ustanın dediğine göre yedek su deposu orjinal değilmiş ve motorun basıncı ile depo kapağından su sızdırıyormuş. depo kapagını çok sıkı kapadım sabah baktığımda yerde su izi yoktu.

VECTRA-B

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararetin abartılı şekilde kalktığını fark ettim ve eve geldiğimde suyu kontrol etmek için açtığımda su kalmadığını gördüm ilginç olan ben su kapağını açınca su bidona doldu sonra yavaş yavaş boşaldı ustaya götürdüm bunda antifiriz kalmamış dedi antifiriz çektiler ogün sıkıntı yoktu ama ertesi gün arabanın altına su damlamış ama çok az damlamış 2 gün sonra yine tamamen su bitmiş usta devirdayım demiş ne olduğunu bilemedik sizce neden yapıyordur ve nekadara varır bana Alakanız için teşekkürler.
hemşerim benim opelde su eksiltiyor. Ben kafaya takmıyorum ayda bi su dolduruyorum devam. Şimdi nerden kaçırıyor suyu tespiti zor bence ...

GTS Elektronik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzer sorunu bende yaşadım ama sizinki kadar eksilmiyordu.Radyatör değişti.Sorun geçti.Şimdi sadece 2-3 ayda en fazla yarım litre eksilme var.Oda heralde buhar yoluyla kayboluyor.