Vectra B X20XEV Turbo Dönüşümü

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
projeyi resimli ilerletseniz daha güzel olur sanırım techturkeyde de bu tarz projeler okudum x20xev için ilk kez takip ediyorum ama motoru almışınız başka bişey yok sayfaları hızlıca goz ucuyla baktım genelde tartışmayla geçmiş yapılanlar uzerınden yorum yaparak gitsek yada topladığınız parçalar üzerinden daha sağlıklı olur gibi

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
baktım ama pek bulamadım bide krom kaplamanın kaç mikron olduğu çok önemli ,kaplamadan kaplamaya çok yol var.

doğru diyorsun birkaç yıkamadan altından bakır rengi çıkarsa verdiğin paraya yazık bunu en güzel irms. sormak gerek aslında satıcılarında mikron değerini bildiğini sanmam hele buradakilere sorsan heriflerin anasına küfür etmişsin gibi bozuluyorlar:)

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün Vakit bulup makinayı dağıttık
Malum bir kaç güne Ankara yolu var.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 16:36 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 16:32 ----------

projeyi resimli ilerletseniz daha güzel olur sanırım techturkeyde de bu tarz projeler okudum x20xev için ilk kez takip ediyorum ama motoru almışınız başka bişey yok sayfaları hızlıca goz ucuyla baktım genelde tartışmayla geçmiş yapılanlar uzerınden yorum yaparak gitsek yada topladığınız parçalar üzerinden daha sağlıklı olur gibi

Sanırım pek detaylı okumamışsınız.Parçalar şu an Ankara da toplanıyor.Bu hafta sonuna gidip alınıp getirilecek.
Takdir edersiniz ki standart malzemeler aramıyoruz,bir yağ intercooleri bile dünyanın sorunu oluyor.
Serviste 740 tl olan yağ pompasına servis dışında 1050 tl fiyat veriyorlar mesela.Ki racing pompa arıyoruz.
Bu yağ pompası yüzünden çıldırıp kuru karter yapmayı bile düşündüm o derece.
Bu henüz tamamlanmış bir proje değil,ama tamamlanacak.
Eğer tamamlanmış halini görmek isterseniz bir 20 gün daha sabır...
Bu arada angel ları nerden aldın?

Son düzenleme:

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru haklısınız kolay bulunan parçalar değil ben bile coil siparişi verdim kw daha yeni elime ulaşacak 1.5 ay sonra takipteyim bu arada motorunuz yakın zamanda açılmış sanırım güzelce toplanmış contalar felan yeni hep sanki .) farlarıda ben 2007de almıştım 280tl ye almıştım şuanda 400-500 arası değişiyor 200e görüyordum ama elden çıkaranları bence kozmetik işleri en sona bırak yada ankaraya gideceksen tek seferde topla gel maddi duruma göre şaşmazda illaki bulursun

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farlar için angel falan almayın.zaten aydınlatmaları çok kötü..eğer farlarım güzel olsun diyorsanız yeni bir far takımı almalı ve Oktay Toker beye göndermeli diyorum :) cok basarılıdr bu konuda.

cagatay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğru haklısınız kolay bulunan parçalar değil ben bile coil siparişi verdim kw daha yeni elime ulaşacak 1.5 ay sonra takipteyim bu arada motorunuz yakın zamanda açılmış sanırım güzelce toplanmış contalar felan yeni hep sanki .) farlarıda ben 2007de almıştım 280tl ye almıştım şuanda 400-500 arası değişiyor 200e görüyordum ama elden çıkaranları bence kozmetik işleri en sona bırak yada ankaraya gideceksen tek seferde topla gel maddi duruma göre şaşmazda illaki bulursun

inan çıldırtıyorlar parça konusunda,farları bekliyeceğiz bakalım son işler ama zaten çok yoğun olduğum için bir seferde yapayım diyorum.
Motor hiç açılmadı alındığından beri.Sadece 3 yıl önce kontrol amaçlı silindir kapağı açılmıştı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:57 ----------

farlar için angel falan almayın.zaten aydınlatmaları çok kötü..eğer farlarım güzel olsun diyorsanız yeni bir far takımı almalı ve Oktay Toker beye göndermeli diyorum :) cok basarılıdr bu konuda.
yeni b2 farı alsam ne gibi bir işlem yapacak üzerinde?

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
inan çıldırtıyorlar parça konusunda,farları bekliyeceğiz bakalım son işler ama zaten çok yoğun olduğum için bir seferde yapayım diyorum.
Motor hiç açılmadı alındığından beri.Sadece 3 yıl önce kontrol amaçlı silindir kapağı açılmıştı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:58 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:57 ----------

yeni b2 farı alsam ne gibi bir işlem yapacak üzerinde?

b2 farı b1 kasaya oturuyormu o konuda bi bilgim yok.ancak bu abimiz bu konuda cok başarılıdır..bi xenon mercek angel yada led isteginize göre şekillendirebiliyor farı..bircok forumda tanınır bilinen biridir..youtube vs yaptıgı farların videolarıda mevcut..forumumuzda ise konusu var.aşagıda linki paylasıyorum..geriye dogru giderek yaptığı uygulamalara bakabilirsiniz :)

ticari bi ilgim kesinlikle yok.bendeki sadece hayranlık :)

http://www.opelim.net/forums/self-servis/97409-aydinlatma-projelerim-15.html

alperx20xev

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende projelerini izledim o abinin gerçekten güzel ama zaman meselesi bide kaliteli mercek kullanıyor biraz tuzlu sanırım çıkma cdx farıda düşünülebilir b1 ile b2 nin soketleri farklı uygun soket bulunup değişirse uyuyor aydınlatma konusundada benım junyanlar iyi memnunm xenonla kullanıyorum karşı tarafı rahatsız etmıyor mercek olusu topluyor uğraşırım dersen b2 cdx farıda olabilir