Vectra b ye Omega maun döşeme eki...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar;

Geçen günlerde internette bir eleman omega b kapı döşemesindeki maun kaplı kısmı kendi vectra b sine monte etmiş.Ön konsol ve direksiyonla renkleri tutmamış olsada fikir hoşuma gitti :) bende uygulamaya karar verdim.

Omega kapılarındaki hali:

$(KGrHqV,!qsFBeQ!qN1IBQiOkkc,P!~~60_35.JPG

$T2eC16h,!yUE9s6NGYqzBQiOoqGmgw~~60_35.JPG

Bu internette gördüğüm resim:

DSC00021_zpsf55188ba.jpg

Önce omegadan o kısımları çıkarttım arkasında metal perçinler var.Tornavidayla kastırarak çıkartırsınız.

Sonra kendi kapı döşemelerimizi söküyoruz ve parçanın ayaklarının geleceği yeri işaretleyip deliyoruz.(Akşam saati deneme için tek kapıyı söktüm ve üzerinde çalıştım.Sonuçları beğendim :)

06092013216_zps343a1a79.jpg

Açtığım delikleri tornavida ile genişlettim.Sonra parçayı yerine takyım.Omegalarda perçinle tutturmuşlar ama benim arabada mesafe yetmedi.Bende uygun bir vida ile deneme amaçlı vidaladım.Yarın arkasına bir pul koyacağım sağlam olsun.Vida delikten kayarsa bir işe yaramaz :)

06092013219_zps063d7dd6.jpg

Buda son halleri:

06092013217_zpsc0ff48ef.jpg

06092013218_zps5db6752a.jpg

Yapmak isteyene kolay gelsin :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Fikri beğendim. Benim döşemeler orjinal olmadığı için bir tek o bölümler gözüme batıyor. Eleman tam açıyı tutturamamış, o yüzden dikiş köşede olması gerektiği yerde yukarıda kalmış...

Ama maun kaplamayı sevmem, brushed metal veya benzer birşey bakayım...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikri beğendim. Benim döşemeler orjinal olmadığı için bir tek o bölümler gözüme batıyor. Eleman tam açıyı tutturamamış, o yüzden dikiş köşede olması gerektiği yerde yukarıda kalmış...

Benim döşemeler bej olunca maundan başkası gitmiyor.Titanyum yada karbon efektler acayip sırıtıyor

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
güzel fikir kerem eline sağlık....

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kanka emeğine sağlık ama ben beğenmedim ya, kelebek etkisi yaratmış sanki :)

Sağolasın kanka benim çok hoşuma gitti beğenerek yaptım.Jant ve farların için duygular karşılıklı :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Eğri dikiş izini nikelaj çubukla veya karbon çubukla gizleyebilirsin. Nikelajcılar bu işi kolayca halleder.

Birinci resimde kumaş ile vinilin dikiş/zımba izlerini gösteriyor, ikinci resim ise çirkin görüntünün üzerine nikelaj uygulamasına ait. Nikelajlar kapı döşemesine gizli vida ile monte ediliyor, nikelajdan sıkıldığın zaman söküp üzerini karbon vs. ile kaplayıp tekrar yerine kolayca takabilirsin.

1h30.jpg

7ioc.jpg

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben uygulamayı beğendim, güle güle kullan. Benim bakış açıma göre; Opel firması keşke maunları biraz daha uzun yapsalarmış, bu şekilde küçük kalmış, maunlar en azından el koyma yerleri boyunda olabilirmiş.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde hoşuma gitti güle güle kullan eline sağlık