Vectra B2 Kasa 1.6 Satıp 2.0 CDX Almak ???

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abi noktası virgülüne kadar özetlemiş.Bakarsan bağ olur,bakmazsan dağ olur...
200000 i geçtim ben tek bir kablo,sensör bile değiştirmedim.Maşallah hala saat gibi.Sadece lpg nin iş güzarlığı tüpün elektriğini aküden aldığı için aküm boşalıyordu onuda ellerine sağlık Ethem abi çözmüştü.Şimdi hiç bir sıkıntım yok maşallah.Otomatik şanzımanı bile açılmadı hala saat gibi...

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bakımlı ve temiz bir vectra bulursan kesinlikle kaçırma.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakımlı ve temiz vectra üzemez. tabi servise gittiğinizde orjinal parça kullanmaya gayret etmezseniz üzülürsünüz.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ethem abi noktası virgülüne kadar özetlemiş.Bakarsan bağ olur,bakmazsan dağ olur...
200000 i geçtim ben tek bir kablo,sensör bile değiştirmedim.Maşallah hala saat gibi.Sadece lpg nin iş güzarlığı tüpün elektriğini aküden aldığı için aküm boşalıyordu onuda ellerine sağlık Ethem abi çözmüştü.Şimdi hiç bir sıkıntım yok maşallah.Otomatik şanzımanı bile açılmadı hala saat gibi...

Vectra B otomatik şanzıman açılmadan 450.000 km giden araç var. fakat km nin çoğu uzun yolda yapılmış. Fakat çok hor kullanılıp yağ değişim periyodu geçilen 228.000 km de de araç biliyorum.

Sonuç olarak aynı yerdeyiz; Bakarsan bağ,bakmazsan dağ olur.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neye göre sorunlu anlamadım. :confused: ben cdx kullanıcısıyım hiçte sıkıntım olmadı rutin bakımlar vs.
alırken 2 fazla verince problemsiz araç alınır ,yok 2 ucuz dersen soluğu sanayide alırsın.

Galiba bana ve benim haricimde diğer üç arkadaşımada bu vectraların çürüğü denk geldi zannedersem. Ben üç yıl bindim 2 fazla vererek aldığım aracıma, bu yetmedi forumda yazan ne kadar sorun varsa hemen hemen hepsini yaşadım, diğer arkadaşım daha fazlasını yaşadı ve tabir caiz ise çok deli para harcar, diğeri yine aynı şekilde, şimdi ise 2000 model cdx sahibi bir arkadaşım daha var, oda nasıl satarım diye düşünüyor, çünki dostuma tavsiye edemem diyor. Bunlara göre yani yaşadıklarıma ve yaşananlara göre sorunlu, daha ne diyeyimki?
Keşke özeleştri yapanlar çok olsaydıda bu araçtan erken vazgeçseydim. Hatta arkadaşın ustası "Bu araçlara binilirmi ya" diyor şimdi. Peki p....... binerken neden demiyordun diyesi geliyor insanın. Bende 3 yıl bindim ama körü körüne inanarak bindim.

Son düzenleme:

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olay 2 ucuz 2 pahalı değildir arabanızı iyice baktırıp alın temiz araba kendini belli eder tırt arabayıda pahalıya kakalarlar.. yada temizdir paraya sıkışmıştır uygun fiyata verir bu da ucuzdur vardır bir illeti denmez...

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olay 2 ucuz 2 pahalı değildir arabanızı iyice baktırıp alın temiz araba kendini belli eder tırt arabayıda pahalıya kakalarlar.. yada temizdir paraya sıkışmıştır uygun fiyata verir bu da ucuzdur vardır bir illeti denmez...

Bu bahsettiğim arkadaşlar olsun kendim olsun tırt araba kakalanacak kişiler değiliz. Ayrıca tırt aracıda kakalayarak satmadık ve özellikle dostumuzada vermedik. Ben aracı satmadan 1 hafta önce 750 tl para harcayarak sattım. Ahlakımız gereği eksiğini bile bile yalan söyleyerek araç satmadık satmayızda. Ama öyle bir araçki bu, sürpriz yumurta gibi. Benden alan kişi expertiz çıkartarak aldı fakat 1 ay geçmeden 1500 tl harcamak zorunda kaldı. Yazık günah değilmi bu harcanan paralara.

cobra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca şu akla gelebilir, madem aracı sattın ne işin var forumda. Formun kurallarında opelci olmayan giremez diye bir kural yoksa, dedim ya ne kadar sorun varsa yaşadım, belki sorunu olan ve ısrarla bu araçlara binmek isteyen arkadaşlara bir nebzede faydam olur ve sorunları okudukça bu araçtan ne çektiğimi unutmam diye vazgeçmiyorum.