vectra B'de şanzıman sorunu (hata kodu 56 ve 57)

underfire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.. Bugün aracımı tech2 cihazına bağlattım ve şanzımanda bu hataları verdi.. Otomatik vites araç, LPG'li.. D konumunda iken kalkış yaparken zorlanıyor, çok ağır kalkıyor, sanki 2. ya da 3. viteste kalkar gibi yani.. Manuel olarak 1. vitese alıp kalkış yapınca sorunsuz bir şekilde fırlıyor araba yerinden.. Bir de "S" tuşuna bastığımda bazen ışık yanıyor bazen yanmıyor.. Bu yüzden arabayı servise götürdüm ve 56 ve 57 hata kodlarını gösterdi makine..

56: Mevcut selektör şalteri yanlış sinyal.
57: Mevcut çekiş kontrol kelebek pozisyonu algılayıcı Yük Sinyal Voltajı düşük.

Kodların açıklamaları bunlar...Bu konuda bilgisi olan var mı acaba? :confused:

Bir de geri vitese taktığımda her zamana olmamakla birlikte bazen vites kutusundan tak diye bir ses geliyor, yani sert bir geçiş yapıyor.. Bu sorun yaratır mı bana? :(

Son düzenleme:

underfire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
koca sitede cevap verilmeyen tek konu bu yaa, çok sağolun arkadaşlar...

dragon

Editör
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım bilgisi olan kimse okumamış :(

underfire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
imzamı düzelttim şimdi:) bakalım birşey değişecek mi :)

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sinirlenmene gerek yok bahsettiğin kodu ancak servis ve tamirci arkadaşlar anlayabilir ve cevaplayabilir basit bir konu değilki

underfire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sinirlenmedim ki zaten.. hata kodlarını servis yetkilileri anlayabilir ama ben sorunun ne olduğunu da yazdım.. aynı sorunu yaşamış olan ya da neden kaynaklanabileceğini bilen birisi vardır diye bekledim..

CıHaN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş bu sitede kimsenin bişey bildiği yok boşuna nefes tüketme bende de otomatik astra var yardım istedim 1 arkadaşımız hariç oda özel olsun başka kimse yardımcı olmadı havaciva muhabbetler yok aracım nekadar yakar yok servisler nerede bk internetten gör yok hangi usta iyi oydu buydu anlıycağın bunların bişeyden haberleri yok mahsat muhabbet olsun ben de yardım ederlerde dim kocasite teknik servis nerde ancak sıkmasını bilirler sizlere diyorum opel teknik servisi bişey bilmiyor sunuz mağdem neden bilgisi olmayan arkadaşları umitlendiripte böyle birsite kurdunuz yuh yani bune kardeşim ......

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş bu sitede kimsenin bişey bildiği yok boşuna nefes tüketme bende de otomatik astra var yardım istedim 1 arkadaşımız hariç oda özel olsun başka kimse yardımcı olmadı havaciva muhabbetler yok aracım nekadar yakar yok servisler nerede bk internetten gör yok hangi usta iyi oydu buydu anlıycağın bunların bişeyden haberleri yok mahsat muhabbet olsun ben de yardım ederlerde dim kocasite teknik servis nerde ancak sıkmasını bilirler sizlere diyorum opel teknik servisi bişey bilmiyor sunuz mağdem neden bilgisi olmayan arkadaşları umitlendiripte böyle birsite kurdunuz yuh yani bune kardeşim ......

terbiysesizliğin bir anlamı yok uslubunuza dikkat edin biz ne bilelim otomatik şanzumanı allah allah bu konuyu ustalar bilir dedim buraya takılan opel kullanıcısı ne bilsin ayıp yahu bu ne biçim bir uslup aradığını bulamadıysan git servise