Vectra C bikaç sorun..

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı yaklaşık 2 ay oldu.

1. Marşa basarken arada bir gıyyyk diye ses geliyor. Yalnız bu ses marşın ilk hareketinde gelmiyor gibi sanki marş motorunun 1 saniyelik dönüşünden sonra geliyor gibi. Neden oluyor acaba.

2.Son 2 gündür araba motor soğukken marş almıyor. Dün 2. denememde aldı. Bugün sabah ilkinde aldı fakat akşam 15 km kadar yol yaptıktan sonra 2 saat dışarda durdu marşa bastığımda bu sefer 3-4 kerede aldı.

3.(çözüldü)Yine 2 gündür Lastik basıncıyla ilgili yol bilgisayarı ve teybin bilgilerinin olduğu ekranda uyarı alıyorum. Sağ arka lastikte 1.2 bar , 0 bar basınç kaybı var gibi uyarılar çıkıyor. Yalnız tam tersi sol arka lastiğin belirgin olarak indiğini gördüm.

4.(çözüldü)Bugün akü şarj lambasının falan olduğu yerdeki ilk marşta yanan kırmızı airbag lambasının yandığını farkettim. Yolculuk sırasında kemerim takılıydı ve sürekli göstergeleri kontrol eden biriyim yanmadı. Araç giderken kemeri çıkardım sanırım ve en son aracı park ederken yanık olduğunu farkettim. Ne ara yandığını bilmiyorum. Kontağı kapayıp tekrar çalıştırdığımda da yanıyordu.

5. Araç 1500-2000 devir aralığında iken gaza yüklenince tekleme yapıyor. Yağ filte buji bakımından önce böyle bişey yaşamamıştım. Bakımdan sonra mı oldu diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1500 2000 devir aralığındaki silkeleme benim arabadada var. sanırım egr ve boğaz kelebeğini temizleyince gidecek.
marştan gelen ses sanırım marş motoru hakkın rahmetine kavuşacak. daha kötü olmadan revizyon yaptırabilirseniz yaptırın. geç çalışmalarda ondan kaynaklanabilir. keza aynı şekilde 2.marşta çalışmada. bunun yanında benim arabanında ilk aldığımda marş uzun basınca alıyordu ve 2.marşta alıyordu benimki aküden çıktı. sizinkinden ses geldiği için marş motoruna baktırın bence...
koltuk doluluk sensörü diye bir zımbırtı var bizim arabalarda airbag lambasıda ondan kaynaklı olabilir. lastik basınç sensörü hakkında hiçbir bilgim yok :)

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
diğer maddeler için bişey söyleyemem fakat marş ile sorunun çok büyük ihtimal marş motorunun kömürleri bitiyordur. bu durum tecrübe ile sabit.
eğer böyleyse ilerleyen zamanlarda kontağı çevirdiğinde marş motoru hiç bir tepki vermez. marş motorunun kömürleri değişmesi yanlış hatırlamıyosam 50 tl civarı olması lazım.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ekranda sağ arka lastik diyordu. sol arka patlak çıktı. lastik değişimi vs. gibi bişeyde jantlar ters takıldı sanırım ondan arıza diğer lastikten verdi. O sorunu çözdük. Airbag lambası içinde aracın eski sahibindeki bilgisayar bağlantı kablosunu alacağım onunla söndürmeyi deneyeceğim. bazen sert çukura düşünce de oluyormuş.

Marş içinde tamirci yolu gözüküyor.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eski sahibinden OPCOM u alıp airbag lambası söndürüldü. Sanırım bozuk yolda temassızlık meydana geldiğinden yanmıştı.

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekleme meselesine çözüm arıyorum..

MİRZA791

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
takılan bujiler aracınıza uygun olmayabilir. bi daha kontrol ettirirseniz iyi olur bence. ;)

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bujilere bir baktırıyım olmazsa..

Kaloriferi çalıştırdığımda ötme yapıyor neden acaba? yeni çıktı havalar soğuynca.