Vectra C Direksiyon Yükseklik Ayarından Gelen Ses

vectrac2006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 haftadır direksiyonumu sola ve sağa yavaş hızdayken veya sabitken çevirdiğimde gıcırtı gibi bir ses geliyor. sesi incelediğimde sesin direksiyonun yükseklik ayar kısmından geldiğini düşünüyorum. direksiyon kutusunda herhangi bir problem bulunmadı. salıncakların her ikisini ve rot kollarını yeni değiştirdim.bu durumda aklıma başka bir yerden ses gelme ihtimali gelmedi. acaba bu durum başına gelmiş birisi veya bu konuda fikir beyan edecek arkadaşlardan cevap bekliyorum.

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direksiyonun tam altında spatula gibi bişey var, tabak kalınlığında onu indirdiğinizde yükseklik ayarı meydana çıkıyor, ayarlayıp tekrar kitliyosunuz.

vidalı bir şey var o mu ?

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
2 haftadır direksiyonumu sola ve sağa yavaş hızdayken veya sabitken çevirdiğimde gıcırtı gibi bir ses geliyor. sesi incelediğimde sesin direksiyonun yükseklik ayar kısmından geldiğini düşünüyorum. direksiyon kutusunda herhangi bir problem bulunmadı. salıncakların her ikisini ve rot kollarını yeni değiştirdim.bu durumda aklıma başka bir yerden ses gelme ihtimali gelmedi. acaba bu durum başına gelmiş birisi veya bu konuda fikir beyan edecek arkadaşlardan cevap bekliyorum.
Oncelikle ben bu islemi yaptığım icin size direksiyon alt kapağını ve torpido alt kapağını sokmenizi bu sekilde test sürüşü yapmanizi ve buradaki civatalarin gevsek olduğunu göreceksiniz. Bu vidalari sağlamca sıkın. Gecmezse altlarina saglam pul ekleyin. Yapamayacaksiniz hiç bulaşmayin. Ben oradaki sistemi direksiyon sütününu torpidoya sabitleyen civatalari komple değiştim