Vectra c hava yastigi Ariza lambasi

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 Vectra c elangance aracimin bugün park ederken hava yastigi arizasi yandi .sanayiye goturdum bilgisayara takti sağ koltuk agirlik sensoru arizasi gösterdi sildi 2-3 km sonra tekrar yandi elektrikçi koltuğun sokulup bakilmasi gerek dedi lütfen yardim çözümünü bilen varmi

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çözüm

1. Koltuk altındaki soketleri kontrol edip temizletmek
  2. Doluluk algılayıcıyı söktürüp tamir yaptırmak(direnç koyarak)
  3. Ben beyin tamiri yapan bir yere gittim ve koltuk doluluk algılayıcısı olmayan modelin programını yüklettim.
  4. Koltuk minderi alıp yenisi ile değiştirmek(en pahalı çözüm)

soyler01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de 1 ay önce yanmıştı servise götürdüm soketleri vesaire yenilendi 2 gün önce tekrar yandı dün götürdüm ücretsiz tekrar tamir ettiler sokette temassızlık varmış. İlkinde 90 lira hesap çıkarmışlardı.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim de 1 ay önce yanmıştı servise götürdüm soketleri vesaire yenilendi 2 gün önce tekrar yandı dün götürdüm ücretsiz tekrar tamir ettiler sokette temassızlık varmış. İlkinde 90 lira hesap çıkarmışlardı.

Yetkili servis mi acaba?90 ise makul bende yetkilide yaptırayım.

soyler01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yetkili servisti 2 yılda garanti verdi geçen günküne de ücret istemediler.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben haftaiçi bi sorayım bakalım.dışarıda yaptırsam da aynı parayı alırlar.

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sabah kırşehir bosh servisine gittim ordaki arkadas 30dk da bilgisayara bağladı:)1gün önce bağlandığını ve koltuk sensör arızası verdiğini söyledim ama ne hikmetse abi olmaz burdan görmem gerek deyip tekrar bağladı o bağlamaya çalışırken ben koltuk altındaki soketlere bir bak oksitlenmiş olabilir dedim:)sonra spreyden sıktı,bu arada bilgisayardan arızayı zar zor sildi arabayı aldı 10 dk turladı :)sonunda geldi yanmıyor ışık dedi borcunuz 40 tl :) ,internetten araştırdım özellikle bu mevsimlerde arıza lambaları daha çok yanıyormuş benim araçda sunroof var muhtemelen içerde buhar meydana geliyor ve kabloları oksitliyor,malesef arabada ne kadar elektironik aksan varsa işden anlayanda okadar az özellikle anadolu şehirlerinde,sırf bu yüzden arabadan soğudum:),nereye bakacağını bilmek çok önemli yoksa ufak bir arıza için 1000tl harcatırlar,opelcilerin çoğu aynı şeyden muzdarip,başına aynı olay gelen varsa koltuk altında bulunan bağantı yerlerine bi baktırsın herkeze teşekkürler sayğılar

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çözüm bulan varmı 6-7 defa söndürtmekten bıktım, valla arabayı satacam hayat meselesi,

seko40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hava yastığı arıza lambasının sebebini ağırlık sensörü olarak gösteriyor tamicilerdeki bilgisayarlar,arkadaşlar geçenlerde vectra c el kitabını karıştırırken ağırlık sensörü siğortası bağajda 27 numaralı siğorta olarak yazmışlar acaba onu çıkarsak bir çözüm olurmu değerli abilerimizden konuyla ilgili cevap bekliyorum