Vectra C için spor yay

Lysha

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese,

Vectra C için eibach 35mm yay almak istiyorum. Fakat aracı bazen ailem de kullanıyor. 4 kişi bindiğinde sürtme yapar mı sizce?

Bir diğer sorum, amortisörlere herhangi bir zarar verir mi?

emNa2R.jpg

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende astra h'de 225 40 r18 ile eibach pro kit takılı. Sürtme yaşamadım.Ancak sekmeler olabilir. Amartisörlerin ömrünüde biraz kısaltır. Araç sertleşir.Çamurlukla lastik arasındaki boşluğu kapatır. Görüntü iyileşiyor onun dışında. :) foto koydum.

attachment.php

Ekli dosyalar

• forum.jpg
    forum.jpg
    89.3 KB · Görüntüleme: 73

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende astra h'de 225 40 r18 ile eibach pro kit takılı. Sürtme yaşamadım.Ancak sekmeler olabilir. Amartisörlerin ömrünüde biraz kısaltır. Araç sertleşir.Çamurlukla lastik arasındaki boşluğu kapatır. Görüntü iyileşiyor onun dışında. :) foto koydum.

attachment.php
anti opelci olsamda dibim düştü arabana kazasız belasız bin :)

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Jant da ki ET degeri orjinal oldugu surece surtme yapmiyor.

Tapatalk.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orijinal jant ile kullandığın sürece sürtme gibi birşey yaşama durumun yok. Ancak şunu söylemeliyim ki, senin arabanı bilmiyorum ama benim arabam olabildiğince sert, esneklik çok az. Zaten vectra amortisörleri sesli çalışıyorlar, bir de spor yay taktığında eğer orijinal yaylardan daha sert ise gerçekten konforun anasını ağlatacaktır. Yaşadığınız yerde yollar bozuksa ön takımı yenileme süresi kesinlikle kısalacaktır.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orijinal jant ile kullandığın sürece sürtme gibi birşey yaşama durumun yok. Ancak şunu söylemeliyim ki, senin arabanı bilmiyorum ama benim arabam olabildiğince sert, esneklik çok az. Zaten vectra amortisörleri sesli çalışıyorlar, bir de spor yay taktığında eğer orijinal yaylardan daha sert ise gerçekten konforun anasını ağlatacaktır. Yaşadığınız yerde yollar bozuksa ön takımı yenileme süresi kesinlikle kısalacaktır.

Gm amortisorlerle cok sertlesmiyor, Monroe ile bildigin takoz. Tabi yay markasina gore de degisir.

Tapatalk.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anti opelci olsamda dibim düştü arabana kazasız belasız bin :)

Teşekkürler.Cümleten kazasız belasız sürüşler. :)

Bu arada benımde jantlar orijinal gm . Lastik boyutlarıda tech2 den girildi. Eğer jant büyütmek isterseniz kitapçıktaki orijinal ölçülerde büyütmeniz ve denildiği gibi et değerine dikkat etmek lazım. Yoksa sürtebilir.

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.Cümleten kazasız belasız sürüşler. :)

Bu arada benımde jantlar orijinal gm . Lastik boyutlarıda tech2 den girildi. Eğer jant büyütmek isterseniz kitapçıktaki orijinal ölçülerde büyütmeniz ve denildiği gibi et değerine dikkat etmek lazım. Yoksa sürtebilir.

Dogru, ben de degistirmistim lastik cevresini. Yoksa odometre ve beyin arasinda km sayac farki olusuyor.

Tapatalk.

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bana vectralar orjinal haliylede basık geliyor bizim araçlara göre.bu arada bende patriot gibi 18 jant ve 35 mmlik vogtland yay kullanıyorum.4 dolu dolu kişilerin bindigi zamanda oluyor.sürtme yok..tabi benim jantların ölçüsüde araca uygun.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın önü sürter kardeşim, seyir halindeyken dik sayılabilecek bir eğimden düzlüğe geçilirken mesela..Onun dışında sanmam...Yolların durumu da önemli tabi..Bizim araçlar uzun yol aracı olduğu için amörtisör ve ön takımlar sıkıntı çıkarabilir zaman içinde..

Bu arada Can sen bu işi biliyorsun :) resim çektrieceğim zaman sana geleceğim :rakir: