vectra c kalorifer

emrebulbul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba, malum bugunlerde havalar iyice soğudu,bende işe gidip gelirken arabayı yolun %60-%70 inde hız sabitleyici ile 70 km/h ile kullanıyorum.Sakin sakin incitmeden . Bu arada hararet genellikle 80 in bi altındaki çizgide veya en fazla 80 derece de oluyor. Böyle olunca da kaloriferden istediğim kadar sıcak hava alamıyorum.Ilık üflüyo. Acaba sizin araçlardada mı böyle yoksa benım petekte mi sorun var ? Müşürde sorun olsa yazın tam 90 derecede veya 90'ı hafıf gecınce fanı acıyor.Yazın bi sorun yok gibi .peteği değiştirmek çok mu sıkıntılı bir iş ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac ne motor(dizel benzinli) yol güzergahın %80 ne kaç kilometre???
bilgi eksik

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracını sabah çalıştırdığında bir iki dakika sonra termostad çıkışı kalın hortuma bak bakalım sıcakmı? yani devirdaime başlamadan motor tam ısınmadan... (hortum sıcakmı) kaçırma varmı ben petek demeden önce sorunu araştırırım öyle hemen petek alayım takayım;)

emrebulbul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracını sabah çalıştırdığında bir iki dakika sonra termostad çıkışı kalın hortuma bak bakalım sıcakmı? yani devirdaime başlamadan motor tam ısınmadan... (hortum sıcakmı) kaçırma varmı ben petek demeden önce sorunu araştırırım öyle hemen petek alayım takayım;)

demek istediğinizi anladım . bugun soyle bı deneme yaptım.iş yerıne geldıkten sonra motorun arka kısmından kalorifer peteğine gidek hortumlara baktım .birisi baya sıcaktı digeride sıcaktı ama öbürü kadar değil.bu bir gösterge olabilir mi ? birde sormak istediğm,bizim araçların muslugu nerede ? torpidonun arkasında mı ?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sizde emin değilim ama kalorifer musluğu yok biliyorum soğuk sıcak klappe ile ayarlanıyor....