Vectra C Koltuk Gicirtisi!!

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2006 model vectra c2 elegance in koltugundan cok fazla gicirti geliyo. daha once sitede bir arkadas wd40 sıkınca gectigini solemisti. bende gittim wd40 aldim ve koltugun butun baglanti noktalarina sıktım 1 hafta gecti sonra yine basladi tekrar sıktım tekrar gecti yine basladi sonra vazgectim gicirtiyla kullanmaya devam ettim fakat son gunlerde tahamul edilemez sekilde gicirti gelmeye basladi. bu gicirtiyi gecirmenin bi yolu yok mu??? defalarca servise gittim onda da ayni sekilde 1 hafta geciyo sonra yine basliyo. bu gicirtidan tam olarak nasil kurtulabilirim???

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
wd 40 işe yaramadıysa silikonlu yağlayıcı spreyler var onlardan dene faydası olacaktır
wd40 la aynı fiyatta olması lazım aynı şekilde uygula.

leonss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracım 2000 model vectra b 16oo motor.. benim sürücü koltuğundanda geliyor ama bazan.. bir kaç gün önce gıcırtı tüm gün geldi ama bugün yağ gibiydi hiç ses gelmedi. anlam veremedim ben...

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw bu koltuk gıcırtısı neden kronik bir sorundur anlamıyorum. Önceki aracımda vardı, hakkaten insanı sinir ediyordu. Birde oturduğum kısımdaydı, yani sırt kısmı değil, kesislerde arabada ses yok ama koltuk gıcırdıyor :D Orasına burasına WD40 sıktım ama yinede geçmemişti. Bende sattım kurtuldum :D Yenide yok maşallah diyelim...

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de war boyum 195cm:) koltuk geride kullanıldıgından kızaklardan gıcır gıcır sinir eden bozucu bi ses geliyo würth ün yağlayıcısını denedim wd40 denedim bi çözüme ulaşamadım
kızakları değiştirmek lazım deniliyor da 2-3ay sonra yine aynı şekile gelicek

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda seyir halindeyken hiçbirşekilde ses gelmiyor. Sadece sırtlık bölümünü ayarlamaa çalıştıgımda gıcırtı geliyor. İleri geri ayarlarında da problem yok. Sırt ayarını da çok nadir değiştirdigimden bu sesi kafaya takmıyorum. Bu arada sağ koltukta hiç ses yok, sürücü koltugunda var sadece

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginç olanıda o zaten, yan koltukta hiç ses olmaz, hep sürücü koltuğunda olur. Demekki zamanla yıpranıyor bazı parçalar...

serpen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5-6 yaşında ki araba da ne yıpranacak ya, olmaz böyle bir şey ! bende ki 2003 astra g de de aynı sorun var, opel çözsün bu işi !!!!!

serpen

serkan_2120

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ala ala benim araçta hiç ses yok ki 100 kg luk bi ağırlık var üstünde acaba yükten mi ses gelmiyo :D