Vectra C Koni Yay Sorunu !!!!

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar uzun zamandır sıkıntısını çektiğim bir sorun var.Aracıma 3.5 cm koni yay taktım,yol tutuşu olsun konforu olsun gerçekten memnunum.Lakin ön yaylarımdan inanılmaz bir ses geliyor :( Yaylara hortum da geçirdim bir nebze sesi kessin diye ama oda doğal olarak bir süre sonra yıpranıp işlevini yitiriyor.Ne yapacağımı şaşırdım artık,ilk defa böyle bir şey başıma geliyor.Astra G kasa aracıma da 3.5 cm yay takmıştım 3-4 sene hiç sorunsuz kullandım en ufak bir amortisör yıpranması ses olayı yaşamadım bunun yanın da titizde kullanıyorum açıkçası...İşin kısası Koni yayların yerine başka bir yay markası taksam Eibach gibi sorunumu ortadan kaldırabilirmiyim? Vectra C kullanıcısı arkadaşlarımın yay takanlar özellikle hangi marka kaç cm tercih ettiklerini paylaşırlarsa çok sevinirim.(tabiki ses ve takırtı tukurtu yapmayan:rolleyes: ) Bazıları yay ları kesersen gider ses falan diyorda bu kadar bilinçsiz bişi olamaz sanırım bunlara gülüp geçiyorum doğrusu.Bunun yanında daha farklı çözüm fikirleri olan arkadaşlar varsa onlarında fikirlerini dinlemek yararlı olur sanırım.Sorunumu net bir şekilde anlatabilmişimdir umarım.Yaylarım,üst baklalar birbirine biniyor ve araç yaylanınca ses yapıyor bozuk yollarda insanın arabadan inesi geliyor açıkçası..3.5 cm yerine 5 cm spor yay takarsam nası olur ? ( buda ayrı bir soru :D ) formumuz dan yardımcı olabilecek hem satış hemde montajda paylaşırlarsa sevinirim.Fazla kafa ütülemeden bitirim en iyisi :rolleyes: ...fikirleriniz ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim herkese saygılar....

meh33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar kardeşim bende aracıma yeni woglant taktm 3.5lk ama henüz tam deneme şansım olmadı öle ciddi bi ses duymadm şimdilk zamanla sıkıntı olursa senle paylaşırım

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmen yay sesemı? baska bır seste olabılır

dogan_tire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yay eminmisin yoksa arabanın baska yeride olabilirmi

çesil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım ben astra g kullanıcısıyım.aracımda 5 cm eibach yaylar var 2 yıldır kullanıyorum ve şuana kadar hiçbir sorun yaşamadım.eibach tavsiye ederim.

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesinlikle yay sesi bundan çok eminim!!! gene forumdan volkan arkadaşımla gezmediğimiz usta kalmadı sorun yaylarda.üst baklalar birbirine biniyor doğal olarak gacur gucur ses yapıyor....yayları değiştiricem eğer ses sorunu gibi birşeyle karşılaşmicaksam 5 cm takmayı düşünüyorum...Burda önemli olan marka seçimi sanırım...

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Erdem,Bazı yaylar da bakla yakınlıkları üst kısmında ayrı orta kısmında ayrı olabiliyor.Aslında bu farklı noktalarda farklı karakteristikler sağlamak için düşünülmüş birşey. Senin yaylarındada üst kısımdaki baklalar çok yakın ise 35 lik yada 60 lık olmasından ziyade bakla aralıklarına bakarak yay tercih etmen olacaktır.İkinci bir çözüm is "Get" diye tabir edilen ve baklalar arasına geçen lastik parça koyman olacaktır ama ilk çözüm en temizidir.Kolay gelsin.

e.sarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt yay aralıklarına bakıcam bende elimden geldiği kadar araştırıyorum işte yrn aksaraya gdicem alıcam artık yay...bilgiler için çok teşekkür ederim.

gh912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selamlar bende aracıma 3.5 lik veya 5 cm lik yay takmayı düşünüyorum.3.5 luk yay takarsam lastikle camurluk arasında bosluk kalırmı.bilen varsa aydınlatsın lütfen.

KaptaN55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.google-tc.com
Arkadaşlar uzun zamandır sıkıntısını çektiğim bir sorun var.Aracıma 3.5 cm koni yay taktım,yol tutuşu olsun konforu olsun gerçekten memnunum.Lakin ön yaylarımdan inanılmaz bir ses geliyor :( Yaylara hortum da geçirdim bir nebze sesi kessin diye ama oda doğal olarak bir süre sonra yıpranıp işlevini yitiriyor.Ne yapacağımı şaşırdım artık,ilk defa böyle bir şey başıma geliyor.Astra G kasa aracıma da 3.5 cm yay takmıştım 3-4 sene hiç sorunsuz kullandım en ufak bir amortisör yıpranması ses olayı yaşamadım bunun yanın da titizde kullanıyorum açıkçası...İşin kısası Koni yayların yerine başka bir yay markası taksam Eibach gibi sorunumu ortadan kaldırabilirmiyim? Vectra C kullanıcısı arkadaşlarımın yay takanlar özellikle hangi marka kaç cm tercih ettiklerini paylaşırlarsa çok sevinirim.(tabiki ses ve takırtı tukurtu yapmayan:rolleyes: ) Bazıları yay ları kesersen gider ses falan diyorda bu kadar bilinçsiz bişi olamaz sanırım bunlara gülüp geçiyorum doğrusu.Bunun yanında daha farklı çözüm fikirleri olan arkadaşlar varsa onlarında fikirlerini dinlemek yararlı olur sanırım.Sorunumu net bir şekilde anlatabilmişimdir umarım.Yaylarım,üst baklalar birbirine biniyor ve araç yaylanınca ses yapıyor bozuk yollarda insanın arabadan inesi geliyor açıkçası..3.5 cm yerine 5 cm spor yay takarsam nası olur ? ( buda ayrı bir soru :D ) formumuz dan yardımcı olabilecek hem satış hemde montajda paylaşırlarsa sevinirim.Fazla kafa ütülemeden bitirim en iyisi :rolleyes: ...fikirleriniz ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim herkese saygılar....

amortisörlerin kafasında siyah yuvarlak parçalar var...onları değiştirdin mi yeni yay takarken