Vectra C Led Sorunu

serhaterd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Vectra C 2004 1.6 Comfort var. Parklara ve plakaliga uygun (T10) Led Lamba taktım. Fakat sürekli flaş yapiyor. Mesela parklari acmasam bile sürekli acilip kapanıyor. Araci kilitledikten 15saniye sonraya kadarda yanip sonmeye devam ediyor. Aynı durum geri görüş kamerasınin dahili ledlerinde de mevcut. Acaba bir arıza
midir? Kacak falan olabilir mi?

Video linkte mevcut
https://youtu.be/bvEagiPh6kw

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Normal vectra C de can bus sürekli kontrol eder ampülleri

serhaterd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyvallah arıza yoksa bnm icin yeterli.
Peki bu farlardan alsam aynı durumu yasar mıyım?

Partol S2 H4 H7 H13 H11 H1 9005 9006 H3 9004 9007 9012 COB LED Far 72 W 8000LM Araba LED Farlar Ampul Sis Işık 6500 K 12 V
http://s.aliexpress.com/e6BNfQ3e
(from AliExpress Android)

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri bildirim yorumlarından birinde canbus blok eskikliği tarzı birşey yazılmış ve ürün tanıtımında da can bus ekstra satın almak gerek gibi bişey yazılı sanırım hata verir bu ampul.şunu da belirteyim vectra c nin can bus hattı çok hassas en kral ampulü aldım t10 park ampulü photon marka bobinli dirençli vs.ne ararsan var üzerinde arıza lambası yakmaması için onda bile ara ara yakıyor lambayı.rezistor şart sanırım deenemedim ama tek çözüm o galiba

serhaterd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geri bildirim yorumlarından birinde canbus blok eskikliği tarzı birşey yazılmış ve ürün tanıtımında da can bus ekstra satın almak gerek gibi bişey yazılı sanırım hata verir bu ampul.şunu da belirteyim vectra c nin can bus hattı çok hassas en kral ampulü aldım t10 park ampulü photon marka bobinli dirençli vs.ne ararsan var üzerinde arıza lambası yakmaması için onda bile ara ara yakıyor lambayı.rezistor şart sanırım deenemedim ama tek çözüm o galiba

Hocam acikcasi heves led ampulde uzerindekiler orjinal. Daha fazla aydinlatmasi icin ne alabilirim? Philips %130 falanlar bile ariza yakiyor yazanlar var

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Philips in normal led olmayan beyaz ampulleri var onları kasdediyorsan onlar arıza yakmaz fakat öyle çok beyazlık beklemeyin orjinale göre epey beyaz ama.
H7 ledler in sorunu ısınma ve merceğin arkasına sığmaması küçük bir modifikasyon gerektirmesi bunlarla uğraşman gerek.bence çok ısınan bir parça araca takılmamalı ama kaliteli bişey alırsanız fanlı mesela olabilir soğutma iyi olmalı hem ömründen yer ledin hem tehlikeli olur.
Yada son alternatif olarak gidip 6000 kelvin xenon ampul alıp takın gitsin 100 tl yede var 500 tl yede.çok net bir beyazlık alırsınız sorun da yaşamazsınız

Sony Z5 ile gönderildi

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Aynı tip ampulden arabama aldım.Arabam 2006 vectra comfort .Arıza lambası yakmadı,sadece far kapağı kapanmadı.Kapağa da bir çözüm bulmak lazım.Aydınlatması halojenden ve xenondan daha iyi,ısınma falan yok,al güle güle kullan.

a.culcu

Kayıtlı Kullanıcı
02-Adıyaman
Siteyi ziyaret et
Ben aliexpres ten senin bahsettiğin led ampulden almıştım.