vectra c oksijen sensörü hk.

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün aracımı yıkattım güzel güzel parlattım cilaladım sonra dedimki bilgisayara baglayım bakalım bi sıkıntı varmı yokmu diye opcom la bagladım orda oksijen sensör degerlerinin dalgalandıgını gördüm bi 100 mv gösteriyo bi 3250 bi 400 bi 2600 arada acayip dalgalanma yapıyo yolda giderkende bi zengin bi zayıf karışım gösteriyo acaba lpgden mi dedim benzine aldım aracı onda da aynı olayı yapıyo degerler farklı gelir zaten dogrudur ama o kadar dalgalanması dogrumu acaba

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
http://opcomusers.co.uk/forum/index.php/board,22.0.html, yeni bir proje baslattilar LIVE-DATA adinda isterseniz orayi bir kurcalayin, aracinizin calisirken ki OPCOM okuma degerlernin standart olanlarini paylasmislardir belki. Z16XE icin detaylar var. Hatta EGR yazilimla iptal edilmis olanlar icin bile degerler var. Sizin baktiginiz o2 sensoru icinde degerler bu dosylarda cikiyor.

kolay gelsin

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
http://opcomusers.co.uk/forum/index.php/board,22.0.html, yeni bir proje baslattilar LIVE-DATA adinda isterseniz orayi bir kurcalayin, aracinizin calisirken ki OPCOM okuma degerlernin standart olanlarini paylasmislardir belki. Z16XE icin detaylar var. Hatta EGR yazilimla iptal edilmis olanlar icin bile degerler var. Sizin baktiginiz o2 sensoru icinde degerler bu dosylarda cikiyor.

kolay gelsin

ismail abi teşekkür ederim benimki bozuk galiba o sitedeki z16xe motora baktım hiç 1000 in üzerine çıkmıyor benimki 3500 lerde geziyo
img0299iz.jpg

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
ismail abi teşekkür ederim benimki bozuk galiba o sitedeki z16xe motora baktım hiç 1000 in üzerine çıkmıyor benimki 3500 lerde geziyo

Degerlerden eminsen O2 senorunun ogrenme degerlerini sifirlat, OPCOM sanirim yapamiyordu. Menusu vardi ancak sifirla dediginde sifirlamiyordu, degistirmeden once sifirlatmayi deneki ekstra masraf yapmamis olursun.

Sifirlatmadan once bir sure benzinde sur, sifirlamadan sonrada 200-250 km benzinde kullanki o2 sensoru degerleri duzgun ogrensin, ben bu sekilde yapmistim. o2 sensoru degisimi sonrasi arac LPG de sapitabilir LPG ayari gerekebilir...

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Degerlerden eminsen O2 senorunun ogrenme degerlerini sifirlat, OPCOM sanirim yapamiyordu. Menusu vardi ancak sifirla dediginde sifirlamiyordu, degistirmeden once sifirlatmayi deneki ekstra masraf yapmamis olursun.

Sifirlatmadan once bir sure benzinde sur, sifirlamadan sonrada 200-250 km benzinde kullanki o2 sensoru degerleri duzgun ogrensin, ben bu sekilde yapmistim. o2 sensoru degisimi sonrasi arac LPG de sapitabilir LPG ayari gerekebilir...

acaba oksijen sensöründen dolayı egsoz dan duman atma yaparmıki araba araba cutoff a girince bi süre öyle gidip ilk gaa bastıgımda bi duman atıp kesiyo geri

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yakıtın nasıl

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü bosch markadır sanırım 150 lira civarında alıp değiştirebilirisn

loopus_0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oksijen sensörü bosch markadır sanırım 150 lira civarında alıp değiştirebilirisn

Tesekkurler cavaplariniz icin bugun degistiriyim sonucu yazarim buraya