Vectra c rolantide dalgalanma

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fren pedalinin arka tarafina bakin kaput icinden oradan cikan bir hortumun kelebege geldigini gorursunuz zaten.de hortumlar takiliysa zaten sorun yok tikaniklik oldugunu zannetmem genelde hortum ucu tam oturtulmadiginda olur bu sorun.kelebegi soktugunuzde ince bir delik var hortumun girdigi oraya ince uzun bir tel sokarak temizleyebilirsiniz.

SM-G9250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birde emin degilim ecoteclerde frenden kelebege gelen boru sert plastikten yapili onu kirmis olabilirsiniz ya da catlak varsa yapabilir.twinportta sert plastikten olabilir kaputu acio bakar yazarim ama yapmaniz gerekenler belli hortjmun geldigi yerden anlarsiniz

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
EGR valfi bozulduğunda sebep oluyor, iptal ettirin arabanızda egr varsa.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
l9p3VX.jpg

bakın üstteki okun gösterdiği hortum fren merkezinden geliyor kelebeğe gidiyor merkezin havasını vakumluyor.sizin sorununuz fren pedalıyla ilgili olduğundan bu hortumu dikkatlice inceleyin eliniz çarpıp kırmış olabilirsiniz vs.
alttaki ok ise o çok ince delik olan yere bağlı hortum kafanıza takıldıysa o hortumu çekin ve yaklaşık 10 cm uzunluğunda iğne kalınlığında bir tel sokarak tıkalıysa deliği açabilirsiniz

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
l9p3VX.jpg

bakın üstteki okun gösterdiği hortum fren merkezinden geliyor kelebeğe gidiyor merkezin havasını vakumluyor.sizin sorununuz fren pedalıyla ilgili olduğundan bu hortumu dikkatlice inceleyin eliniz çarpıp kırmış olabilirsiniz vs.
alttaki ok ise o çok ince delik olan yere bağlı hortum kafanıza takıldıysa o hortumu çekin ve yaklaşık 10 cm uzunluğunda iğne kalınlığında bir tel sokarak tıkalıysa deliği açabilirsiniz

üstteki hortumda bir problem yok hocam. gaz kelebeğini temizlemek için söktüğümde alttaki hortuma da baktım (radyatöre bağlılar soğutma suyu geçiyor) bir problem gözükmüyor. zaten kelebeğe baglı tüm girişleri benzinle temizlemiştim. Egr den kaynaklandığını düşünüyorum. uygun bir vakit iptal ettireceğim.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yani frenlemede devir dusmesinin egr ile ilgii yok bence

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hafta sonu gaz kelebeğinin mekanizmasını (çarklar ve motor olan kısım) temizlemek için söktüm zaten tertemizdi. açmışken içine biraz vd-40 sıktım. tekrar monte ettim hiç bir değişiklik yok. motor ısınana kadar rolantide titreme var cogu zamanda stop ediyor. eskiden hiç gaz vermeden kalkardı araç şimdi gaz vermeden kalkmıyor.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tekrar açmayın artık kelebeği bu kadar söküp takma esnasında aradaki kelebek contasını yenileseydiniz keşke o contadan hava alırsa arıza büyür.rölantiyi doğrudan etkiler o conta bilginiz olsun.buralardan eminseniz tech ile gidip rölantiyi en düşük miktarda artırın.herşeyden önce kelebeği taktıktan sonra kutupbaşını sök tak yapın adaptasyon sorunları olabiliyor düzelmezse artık rölantiyi artırın