Vectra c sahipleri

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra c aldım 6 ay önce ilk günden bu yana motordanmı başka bir yerdenmi bi uğultu rahatsız ediyor beni lastik uğultusu değil ama sizdede oluyormu???

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük bir ihtimal ön teker bilyelerinden dir benim vectram yok ama bir arkadasin 2003 vectrasinda olmustu..

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baktırdım bilyelere ön arka hepsi kontrol edildi.sürekli bi uğultu değil bu kesik kesik geliyo anlamadım gitti alıştırcam heralde kendimi...

otto

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servo dreksiyonun uğultusundanmı bahsediyosuunuz acaba?

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok direksiyonda değil direksiyon sorununu önceden yaşamıştım.neyse belkide bana öle geliyor en iyisi benim arabadan bir arabayı kullanıp test edicem...saolun herşey için...

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıt filtresini değiştirin, eğer duyduğunuz ince bir uğultuysa ve arka koltuğa doğru biraz kulak kabartıp duyabiliyorsanız kesin ondandır. Eğer onu değiştirdiğinizde ses kesilmiyorsa yakıt pompasından olabilir. Ama büyük ihtimalle yakıt filtresindendir. Bence bir şansınızı deneyin. Aynısı benim arabada oldu. Yakıt filtresini değiştirdim, ses ortadan kalktı. Piyasada çok kirli yakıt satan istasyon var. Sizin araçta pis yakıttan etkilenmiş olabilir.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uğultu normal bütün vectra c lerde var sanırım siz biraz titizsiniz yada kulağınız hassas

ben de servise sordum usta normal dedi servisde iki vectra c daha vardı onlarıda çalıştırdı aynı sesler vardı ama bu sesler öyle rahatsız eden sesler değil sürüş esnasında zaten kayboluyor sadece rolantide uzun süre arabada böyle teyp falan her şey kapalıyken sessizlik oldumu inceden inceye o zaman rahatsız ediyor o sesler hafifden fazlada değil

birincisi direksiyon dan geliyor ikincisi havalandırmadan geliyor vectra c lerde üçüncüsü motorun kendinden ince bir elektronik çalışan bir şeyin böyle uçak sesi gibi bir ses uzkadan inceden geliyor

sizin ses bunların dışındaysa servise götürün bir..

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet ya inceden uçak sesi gibi motordan sanki.bu normalmi sizce.valla sağol ben anlatamıyordum sorunu.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben ustamın bana dediğini söyliyim :D bu ses esasen benim çok hoşuma gidiyor arabaya ayrı hava katıyor arabanın içinde minik bir uçak varmış gibi :D :D

benim hoşuma gitmeyen havalandırmadan gelen bazen cırt cırt diye bir ses onu söyledim ustamın bana dediği lafı aynen yazıyım "osurukdan nem kapma bin paşa paşa arabana" :D :D :D :D

şimdi bir ses için ön göğsünü söktürücen bize dedi hem paran gidicek hemde bu göğüs yerinden çıkdımı bir daha orjinal fabrika ayarı gibi ayarı asla tutmıycak bir ses gidicek 10 ses gelicek ayarı bozulucak dedi :D :D

tamam dedim kalsın aferim akıllı ol şimdi git vezneye paranı öde bizi zengin et dedi :D:D:D

bizim servisle aramız çok iyidirde işde elektronik bilgileri yok xenon bile taktıramadık adam inatla takmam diyor her şeyin orjinali makbuldür diyor :D :D takmamda satmam da diyor :D :D

vectra34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
normal yane.zararı olmasında gerisi önemli değil.aynen dediğin gibi bende xenon taktırcaktım ustam tavsiye etmedi.arıza lambasını yakar falan filan dedi caydım.valla ben aracımdan çok memnunum sorunsuz biniyorum 6 aydır.insaallah böle gider.ben o sesten kıllandım ondan sordum.önceki aracımdan neler cektim.Allah nazardan saklasın.hersey için saol...