Vectra C Yağ Tavsiyesi

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar arabamın yağ değiştirme zamanı geldi yol bilgisayarı yağ azaldığını söylüyor yeni yağ alacam ama içindeki yağı bilmiyorum ve ayrıca hiç yağ almadım hangi marka ne tür bir yağ almalıyım yardımlarınızı bekliyorum

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski sahibini arayıp hangi yağı kullandığını öğrenin. aynı yağı kullanmanızı tavsiye ederim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıllardır castol magnatec 10 40 kullanıyorum ama bu sefer değiştireceğim motul 10 40 kullanacağım herkes övgüyle bahsediyor sanırım dünyanın en iyi yağları arasındaymış

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tabiki castrol ama.mobil de iyidir hiç denemedim övülen bir yağdır.opetin yağlarını almayın veya po nun

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın icinde mobil super 2000 10w 40 yag varmis aynisinimi almaliyim yine

Aprcc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yagında eksiltme felan sıkıntın yoksa devam et bence değişcem dersende
castrol 10 40 bıraz sıkıntılı bence shell yada po kullan po dan o kadar emin degilim ama cok onerildi castrol 10 40 larda eksıltme cok oluyor benımde basıma geldi suanda shell kullanıorm 5000 km de 600 ml ekledim o kadar

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Akadaşlar cahilliğime verin bu yağ boşaltma işi nasıl oluyor çünkü normalden fazla yakıyor bizim araç

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akadaşlar cahilliğime verin bu yağ boşaltma işi nasıl oluyor çünkü normalden fazla yakıyor bizim araç

Eğer tamirci ustası değilsen tek başına yapamazsın. 2 gün önce kendi arabamda değiştirdim. arabanın bir tarafından kiriko ile kaldırdılar altına birisi girdi tıpa sökerek kovaya eski yağ boşalttı . bir diğer arkadaş kaputu açarak hem alttan hem üsten yardım alarak yağ filtresini kelepçe özel pense ile söktü. kısacası 10 dk birşey fakat malzeme ihtiyacın var.
Yağ seçimine gelince Castrol resmi sitesinde arabaanın marka model girersen 5W 40 EDGE yağ öneriyor. yada mobil 1 Resmi sitesine girersen 0W 40 tam sentetik yağ öneriyor. Ben kimsenin lafını dinlemedim int ucuz aldım koydurdum. yağ çok yakıyorsa 10w 60 koy benım tavsıyem.

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer tamirci ustası değilsen tek başına yapamazsın. 2 gün önce kendi arabamda değiştirdim. arabanın bir tarafından kiriko ile kaldırdılar altına birisi girdi tıpa sökerek kovaya eski yağ boşalttı . bir diğer arkadaş kaputu açarak hem alttan hem üsten yardım alarak yağ filtresini kelepçe özel pense ile söktü. kısacası 10 dk birşey fakat malzeme ihtiyacın var.
Yağ seçimine gelince Castrol resmi sitesinde arabaanın marka model girersen 5W 40 EDGE yağ öneriyor. yada mobil 1 Resmi sitesine girersen 0W 40 tam sentetik yağ öneriyor. Ben kimsenin lafını dinlemedim int ucuz aldım koydurdum. yağ çok yakıyorsa 10w 60 koy benım tavsıyem.
aracı alalı 5 ay civarı oldu lpg yok evet biraz fazla yakıyor aracın sesinde veya duman atma gibi problemleri yok ama önceden megan 1 aracımı 2.5 sene kullandım hiç yağ koymadım
Cevap yazan herkese teşekkürle 10w 60 mobil yağ koyucam