Vectra c2 kasa aracımın kronik sorunları yardım lütfen

yunus_1997

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler. 2006 model vectra c2 kasa araca sahibim 70bindedir aracım. Fakat aldığımdan beri çoğu şey arıza yapmaya başladı. Bunlar:
1) Orijinal teybine cdyi taktığım zaman (cdler track) error cd diyip dışarı çıkarıyor cdyi ve okumuyor. 100 kere denemeden sonra belki okuyabiliyor. Arabada bi cd dinleyebiliyoruz usb girişi falan yok. Cd değiştirmek işkenceden başka bir şey olmadı. Çakmaklığa takılanlardan güzel ses gelmiyor. Başına böyle bi şey gelin var mı?
2) Teybin hemen altında bulunan kalorifer bölümünde sıcaklık değişiminde bi sıkıntı yok ama cama-alt ve üste- sadece üste gibi değişimler yapmıyor. Mesela cam buğ yaptığı zaman cama getiriyorum ama normal önden üflemeye devam ediyor. Nedeni nedir acaba?
3) Bagaj kapağı zor açılıyor, açıldığı zaman da kapanmıyor. Normalde 1 karış yukarıdan herhangi bir güç uygulamadan bırakınca kapanacağı yerde 50cm yukarından bastırarak kapatığırom sanki hiç kilit yokmuş gibi düğmeye basmadan yukarı kaldırabiliyorum. Kilit motorunda mı bi sıkıntı vardır acaba yardımlarınızı bekliyorum. Kış ta geldi bunlar çok gerekli şu anda

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.sorun teyp cd gözünden benim arabada nazlı okuyor teflon cd ile mp3 çekerseniz sıkıntısız çalması lazım çalmazsada 70 lira demişlerdi bana göz için.
2. olarakta bana pek sorun gibi gelmedi klima panelindeki büyük tuşa basarsanız hava yönlendirmeden üst taraftakini seçerseniz bir tek ön cama üfler ya da arka cam resistans tuşunun üstünde bir düğme daha var bu düğmeye basınca 7.kademe ön cama üfler fakat önlerdende azda olsa hava gelir normal bu.
3. kilit motorları kronik sorunludur. siz bagaj amortisörlerine baktırın bir sonra kilidi söküp ben parçalayabildiğim yerine kadar sökmüştüm sattığım c1 kasada wd 40 sıktım sıkıntısız kullandım 2 sene. bagaj kapağınız darbe falan aldıysa ayarı kaçmış olabilir bunada baktırın bir kilit tam karşılamıyor olabilir.

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bagaj kapagi ya kilit karsiligindan yada bosluk alan pilastik vidalar var onlarin ayari ile duzeltilebilir

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sadik_efecelik

Kayıtlı Kullanıcı
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Teyp icin okuyucu goze temizlik yaptırmak veya double din cozum olabilur. Sahsen ben cerceve ile pioneet raktim usbye devam

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi