Vectra CD Spor yay ?

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum ve bu işlerde daha çok yeniyim. Vectramı 1 ay oldu alalı Arabanın orjinalini bozmak hiç istemiyorum boyle çok iyi duruyor. Fakat spor yay taktırmak istiyorum biraz aşçaltırsam fena durmaz diye dusunuyorum. Bu spor yaylar hakkında bilgi verebilcek var mı ?
yanı spor yaylar arabayı alcaltmak için mı kullanılır.
Bunların uzun olanı kısa olanı var mı
Denge cubugu dedıgımız olayı taktırmalımıyım gıbı sorularım var :rakir::rakir:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba foruma yeni üye oldum ve bu işlerde daha çok yeniyim. Vectramı 1 ay oldu alalı Arabanın orjinalini bozmak hiç istemiyorum boyle çok iyi duruyor. Fakat spor yay taktırmak istiyorum biraz aşçaltırsam fena durmaz diye dusunuyorum. Bu spor yaylar hakkında bilgi verebilcek var mı ?
yanı spor yaylar arabayı alcaltmak için mı kullanılır.
Bunların uzun olanı kısa olanı var mı
Denge cubugu dedıgımız olayı taktırmalımıyım gıbı sorularım var :rakir::rakir:

* Arabandaki amortisörler yan sanayi ise 5cmlik spor yay takarsan anca alçaltırsın, ancak beraberinde sekerek gitme edinirsin...Orijinal amortisör ve yaylar hem daha iyi darbe emer, hem de daha yere yakın durur...
* Spor yay arabayı alçaltmak ve dengesini bozmak için kullanılır, tam anlamıyla dengeyi bozar ancak yanal esnemeyi ortadan kaldırdığı için yani virajlarda yana yatmadığı için süper yol tuttuğu sanılır.
* Daha kısa amortisörler mevcut piyasada, arabanın ağırlığına göre uygun olan amortisör ve yay setiyle kombine yapabilirsin, güvenli alçalır araban.
* Denge çubuğu derken sanırım kaputu açınca görülebilen kule gergisi denen çubuk olsa gerek. Vectrayı orijinal amortisörleriyle pek kurtarmaz kule gergisi, kaliteli amortisör seti ile kombine edersen belki etki eder...

Cüneyt Günay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum opel vectralar için üretilen 2-3 marka spor yay var bunların arasında fazla komfor ve aerodinamik bozmayan tek yay coil ex

daha kaliteli bir yay istersen eibach alacaksın... coil ex i de eibach üretiyor yan sanayisi gibi düşün ama 2 yay da çok iyi...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
eibach dan şaşma Vectra da. Çoğunu gördüm, eibach çok farklı.

Karsiyakali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımdaki yaylar orjinal yay. Yol tutuşu virajlara girişi çok duzgun şerit attırmıyor. Ben bu konforumun bozulmasından korkuyorum. Sizce yapmalımıyım. Şimdi verdiginiz markaları araştırıcam Teşekkur ederim

Ve Aracımın üzerindeki yayları kestirsem nasıl bi karşılık alırım acaba

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımdaki yaylar orjinal yay. Yol tutuşu virajlara girişi çok duzgun şerit attırmıyor. Ben bu konforumun bozulmasından korkuyorum. Sizce yapmalımıyım. Şimdi verdiginiz markaları araştırıcam Teşekkur ederim

Ve Aracımın üzerindeki yayları kestirsem nasıl bi karşılık alırım acaba

yay kesilmez...yapısı özelliği bozulur yani. tüv belgesine sahip eibach gibi spor yaylardan alın güzelce taktırın.3 cm lik olanı konforu pek bozmaz. takılırkende ön takımda değişmesi gereken parça varsa değiştirin yıllarca sorunsuz keyifle kullanın aracınızı...
bütçem iyi diyorsanız koni sertlik ayarlı amortisörlerdende alın istediğiniz sertlik ayarıyla ister konfor ister karting aracı gibi ayarlayıp gezin...
sanayide kesiyoruz sorun yok derler inanmayın canınızı yada trafikteki diğer insanların canını tehlikeye atmayın...

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10 yıl orjinal bindikten sonra 3.5cm lik vogthland taktım daha önce takmadığıma pişman oldum konfor kaybı pek yok gereksiz esnemeler azaldı sadece tavsiye ederim

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Ben orjinal yaylar ile spor yayları birleştirmeyi tavsiye etmiyorum çünkü araçta ciddi biçimde konforsuzluk ve ses yapma gibi olumsuzlukları oluyor ayrıca uyumsuz çalıştıkları için kısa sürede amortisörler meftah oluyor. Eğer derdiniz biraz daha alçak olsun gerisi önemli değil derseniz sizin tercihiniz ama yapmışken adam gibi bir şey olsun derseniz tavsiyem amortisörleri ile yayları bir değiştirin.
Diğer bir hususa gelirsek Coil-Ex almayın bizim burda Honda'cı arkadaşlar takıyor onlarda ucuz yollu sürüngen olsun diye takıyor değilse alınacak bir yay değil.

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sakın deneme derim ben :) Arabayı aldığımda spor yay vardı ki hala var, görünüş açısından çok şık ve güzel duruyor fakat kasislerden geçerken yada çukura girdiğinde çok fark ediyor. esneme payı bırakmıyor hiç ve belli bir zamandan sonra canını sıkıyor. Bence hiç yanaşmayın derim ( kullanan biri olarak söylüyorum )

dnzkrc26

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracı yeni adlım bende de spor helezon var ve değiştirmeyi düşünüyorum .. görünüş açısından harika ama araca zarar veriyor.hem de konfor anlamında da sıkıntı yaratıyor.. ben şahsen normal yay alıp taktırcam en kısa zamanda . uzak dur derim.