VECTRA CDX e turbo

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
değerli arkadaşlar sizden bi konu da yardım bekliyorum
geçen bi arkadaş söyledi de bende 2000cdx var aracıma gt den çıkma bi turbo ve dereceli egzantirk taksam nası olur sorun olur mu bunları yapmaya değer mi yorumlarınızı bekliyorum

THE İMAM
VECTRA CDX 2000

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
v6 olsaydı imkansız bişeydi. gt de turbo yok ztn

Son düzenleme:

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gt de turbo yok ama motor direk c20let ile swaplanırsa bence çok iyi olur;)

06BB0504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turbo öyle tek parça takılsaydı herkes yapardı. :)
piston kollarına varana kadar birçok parça değişiyor. Değiştirmezsen de pek bir performans alamazsın zaten.
Sanırım sen GT'nin bizimkilerden farklı olan parçalarını kastediyorsun. Max. 150 olur o zaman da
:good::good::good:

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki arkadaşlar o c20let ile yapacağim işlemin maliyeti ne olur hatta daha da türkçesi ben bu arabaya ne yapmaliyim ki performansini arttirabileyim
mesela
dereceli egzantirik
pistonlar
başka neler yapmaliyim

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki arkadaşlar o c20let ile yapacağim işlemin maliyeti ne olur hatta daha da türkçesi ben bu arabaya ne yapmaliyim ki performansini arttirabileyim
mesela
dereceli egzantirik
pistonlar
başka neler yapmaliyim

önce motoru bulmam lazim ki bu en zor olan kismi, swap isi gercekten zor is, illaki hazir kit ullanmal gerekicek yok kulanmiycam dersen sanayide baya zaman harciycaksin demektir,

orjinal c20let dedigin motorun kablolarina kadar komplesi tek bassina 8-9 tutacaktir, tabi bulabilirsin

dereceli, piston filan ufrasma hic kirik kirik islerler bunlar, hem bu islemlerin sonu belllidir, bi yere kadar gelir geirisi gelmesi icin cok deli paralar harcaman gerekir, ufak tefek artislar icin chip dereceli v.s daha derstsiz bi yol olucaktir tabi.

benim önerim aracin üzerindeki motoru turbolama isine gir, stok motorda stabil 0,4 bar turbo basinci ile yaklasik 185 ps cikar, yetmez dersen 0.6 bar turbo basinci yaklsik 133 ps olan aracini 212 ps e cikarirki bi ciddi bir artis ve stok motor icin sinirdir. buda yetmedi, hedefim daha büyük dersen, ellini cebine daha derin atman gerekicek.

stok motorda turbo isi nerden baksak 5-6 civarini bulur sanirim, tabi emin degilim. bu isle ugrasan arkadaslar daha iyi bilgi vericektir fiyat konusunda.

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesela
dereceli egzantirik
pistonlar
başka neler yapmaliyim

arkadaşım senin aracın x20xe YANİ X motor buda demek oluyorki senin motorunla c20let arasında KOCAMAN BİR "C" farkı var yani BLOKLAR FARKLI en başta..

onuda geçtim zaten toplam maliyet hesaplandığında C20XE yi C20LET yapmak için harcanacak para 6-7000TL civarında komple tesisat da var bu saydıklarının arasında bence sen CDX'i sat git bitane CALİBRA TURBO al.. paşa paşa turbo turbo bin :D:cool:

x motoru turbolamak istersen bakman gereken adres astra bertone turbo'dur diye düşünüyorum ondada z motorda turbo wardı x de warmı bilmiyorum tam.. :rolleyes:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
v6 olsaydı imkansız bişeydi. gt de turbo yok ztn

neden imkansız olsunki? C36GET diye bir araç var.. bence incele bunu..

OMEGA dedinmi LOTUS OMEGA nın üstüne tanımam :cool:

mesela
dereceli egzantirik
pistonlar
başka neler yapmaliyim

git evvela dereceli egzantriklerini tak ama dereceli adı üstünde derecesi önemli..

sonrasında komple ve kaliteli bir egsoz sistemi (irmscher olsun)

daha sonra irmscher heedırss :D

V-max de yazılım için güzel bir adres

bide ayarlı kasnak alırsan güzel olur

hepsini yapmışken bide f16 şanzıman tak kalkışlarda ok gibi fırlarsın... :D

"Şaka bir yana üstadım bindiğin araç çok narin bir araç bence hiç kurcalama bi o kadarda masraf alırsın başına"

Son düzenleme: