vectra cim modülü sorunu yardım lütfen...

guvenxoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim cim modülü sıkıntım var,
direksiyonu en sola çevirdiğimde airbag ışığı yanıyor direksiyondaki tuşların ışığı gidiyor... cim modülünün içindeki sarmal kablolarda kopukluk varmış öyle dediler,
serviste 1000tl üzeri fiyat çektiler yurtdışından e bay dan alıcam 2007 ve üstü vectra c2 lerin cim modülünün oem numarası lazım bilen duyan gören varsa paylaşırsa sevinirim...

yada tamir olurmu?

birde ayrıca yazılım işinden bahsettiler bu konuda bilgisi olan varmı?

aksamci08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim cim modülü sıkıntım var,
direksiyonu en sola çevirdiğimde airbag ışığı yanıyor direksiyondaki tuşların ışığı gidiyor... cim modülünün içindeki sarmal kablolarda kopukluk varmış öyle dediler,
serviste 1000tl üzeri fiyat çektiler yurtdışından e bay dan alıcam 2007 ve üstü vectra c2 lerin cim modülünün oem numarası lazım bilen duyan gören varsa paylaşırsa sevinirim...

yada tamir olurmu?

birde ayrıca yazılım işinden bahsettiler bu konuda bilgisi olan varmı?

aynı sorun benim başıma geldi bugün esp işiği yanıyor çim modülü fiyatı 1315 tl kafayı yedim halen şoktayım acil yardım banada

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
valla astra h cim modul alin zemberekler ayni, astra h cim 300 tl, onun zembereki alin sizinkine takin.

guvenxoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu hallettim arkadaşlar,
bu sorunu çözene kadar saatlerce internette araştırdığım ve hiçbirşey bulamadığım için buraya yazıyım belki birilerinin işine yarar bir hayır duası alırız...

öncelikle malesef astranın zemberegi vectraya uymuyor o yüzden bu yol işe yaramıyor,
olayın çözümü basit sanayide iyi bir elektronikçi-airbagci buluyorsunuz,cim modülünü söküyor,içindeki kablo sarmalı-şeridi sökülüyor,incecik böyle şerit şeklinde 4-5 kablonun birleşimi gibi özel olan kablo değiştirilip yeniden düzgünce sarılıyor ,hatalar siliniyor ve geçmiş olsun arıza çözüldü. maliyet:200 tl

benim kablo sağa sola dönerken sarma yapmamış kablolar üstüste binip kırılmış,işte arızanın sebebi bu,ustanın dediğine göre direksiyonu sağa sola küt diye vurmamak ve kontak kapalıyken sağa sola zorlamamak gerekiyormuş,özellikle megane lar bu konuda çok sıkıntılıymış zaten dükkanın heryeri megane airbagi ile doluydu..
servise kalsa 1200-1300 tl geçirecekti,böyle tamiri mümkün olan şeyleri direk değiştirmiyorlarmı gıcık oluyorum..
umarım birilerinin işine yarar geçmiş olsun..