Vectra GLS ye yol bilgisayarı montajı

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
7 olması lazım diye hatırlıyorum ben de, yoksa litre/km mi ne oluyordu, yani çıkan değer doğru yine.

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gösterge paneli arkasına 2 tane kablo gidiyormuş dostum ikisinide yaptınmı

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gösterge paneli arkasına 2 tane kablo gidiyormuş dostum ikisinide yaptınmı
Hocam yeşil kabloyu bağladım eminim ayrıca benzin pompası soketinden kablo rengine baktım.Göstergenin arkasındaki kablolardan aynı renkte olanı bulup bağladım.Range bilgisini gösteriyor bilgisayar.Herhalde siyah/mavi kablo olsa gerek.şu anda tek sıkıntım anlık tüketim değerlerinin saçmalaması.Gaza bastıkça değer düşüyor.Mesela 3000 devir 2.viteste 5,0 falan yazıyor gazı düşürünce değer 23 lere 30 lara çıkıyor.Tam tersi olması gerekmez mi.Ayağımı gazdan çektiğimde 0 yazacağına 999,9 yazıyor.

ayrıca hocam bu tablonun tamamı var mı sizde.Eğer varsa paylaşabilir misiniz.

Son düzenleme:

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence kabloyu yanlış yere bağladınız. savaş abinin gls vectra aracına yol bilgisayarı taktığımda ecu kablosunu resimdeki sokette bulunan uca bağlantı yapmıştım.

P3o598.jpg

teacher-men

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence kabloyu yanlış yere bağladınız. savaş abinin gls vectra aracına yol bilgisayarı taktığımda ecu kablosunu resimdeki sokette bulunan uca bağlantı yapmıştım.

P3o598.jpg

yanlış olsaydı ortalama yakıtı da göstermezdi bence.Sizin fotoğrafta işaretlediğiniz yerden değil de ecunun hemen çıkışından(yolcu tarafı silecek altı plastiği kaldırdım kabloyu bulup T yaptım.Sonuçta ana çıkış orası) aldım ucu.Farkeden bişey olmaz.Ortalama yakıt değerleri doğru ama anlık yakıt değerleri tersine işliyor.Artması gerekirken azalıyor.Örneğin ayağımı gazdan çekince0 olması gereken değer 9999,9 oluyor.Mantıken düşündüğümde bu değer sonsuz demek.O halde benim ekranda gördüğüm bilgi lt/100 km değil km/litre yani gösterdiği değerler 1 litre yakıt ile yapacağım yol gibime geliyor.
Anlaşılan tech2 ile programlamada hata yaptık.

compela

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış olsaydı ortalama yakıtı da göstermezdi bence.Sizin fotoğrafta işaretlediğiniz yerden değil de ecunun hemen çıkışından(yolcu tarafı silecek altı plastiği kaldırdım kabloyu bulup T yaptım.Sonuçta ana çıkış orası) aldım ucu.Farkeden bişey olmaz.Ortalama yakıt değerleri doğru ama anlık yakıt değerleri tersine işliyor.Artması gerekirken azalıyor.Örneğin ayağımı gazdan çekince0 olması gereken değer 9999,9 oluyor.Mantıken düşündüğümde bu değer sonsuz demek.O halde benim ekranda gördüğüm bilgi lt/100 km değil km/litre yani gösterdiği değerler 1 litre yakıt ile yapacağım yol gibime geliyor.
Anlaşılan tech2 ile programlamada hata yaptık.

aynen orada 3 tane menü var km/litre-litre/km gal/km litre/100km olanı programlanıcak dostum :)

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tam olarak aldıgın cıhazın yaptıgın ıslemlerın resımlerı olsaydı daha detaylı ve anlatımlı olurdu sımdı bende merak ettım neler yapılacagını

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ya dostum, yukarıda dedik programlama hatası diye. Benim ingiltereden gelende de aynı şey oldu. Doğru programlama yapıldığı anda düzelecek, the end :D

bu arada abi yine benim arabanın resmini yüklemişsin :D :) Artık motor bölümü o kadar temiz değil bilesin, haftada 200 küsür km gidip geliyorum malum.

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
evet alperim senin cdx in motorunu ekliyorum ,belki resime bakar temizlersin diye :)