vectra lpgde çok yakıyor

neonder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ida-marine.com
bu derece çok yakma başıma gelmişti lpg enjektörlerinin sıralamaları yanlıştı bendeki sorun. benzin enjektörleri 1-3-4-2- şeklinde çalışırken lpg enjektörleri karışık sıralanmıştı. çalışma normal fakat yaııt tüketimi çok yüksekti. kontrol edilsin bence.

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence kesinlikle bir yerden kaçak var, 20 lt yaksan 20 liralık ile 50 km gitmen lazım, sen daha da az gidiyorsun.
arabanın bu kadar çok yakması mümkün değil, belki gaz enjektörlerin açık kalıodur ki orada da motorun boğulması lazım..
önce kaçak kontrolü

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu derece çok yakma başıma gelmişti lpg enjektörlerinin sıralamaları yanlıştı bendeki sorun. benzin enjektörleri 1-3-4-2- şeklinde çalışırken lpg enjektörleri karışık sıralanmıştı. çalışma normal fakat yaııt tüketimi çok yüksekti. kontrol edilsin bence.
aradaşım aynen dediğin gibiymiş enjektörleri daha önce takan usta yanlış sıralamış şimdi normele döndürdük arabanın çalışması dahi değişti artı benzinden gaz geçerken gaz vermeyince stop ediyordu şimdi sıkıntı kalmadı kendi otm gaza kendi geçiyor yakıtım biraz düştü şöyleki 70km uzun yol 20 km şehir içi toplam 90 km gittim 13.100 lt gaz yaktı fiat olarakta 30tl sizce normalmidir yakıtım.

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
son ölçümüm 80km de 9.600lt gaz yaktı litre fiatı 2290tl. (uzun yol)

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 100kmde 9.2lt yakiyorum.Hadi 10lt olsun.

Sizin hesaba gore araciniz 100 kmde 12lt yakiyor.Gaz ayari ve bakimla belki daha asagi cekilebilir.
Sizin motor 2.0 benim 1.6 bunlarida goz onune almak lazim.Vectracilarla irtibata gecerseniz daha iyi bir kiyaslama yapabilirsiniz.

melis45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede normal çünkü sürekli hız 110 / 120 ile gittim manisa, izmir arasında.

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de fullemeden fullemeye ölçüm doğru olmaz ki. o metod benzinde doğrudur ama lpg de dolum yapılan istasyonların pompa basıncına basınç ayarına göre değişir. lpg de en mantıklı ölçüm boştan boşadır.

Aynı petrolden lpg alırsan problem olmaz basınclar aynıdır ,

Benim 99 Gt ile 344 km yol yaptım depo kırmızı yanmaya başlayınca gittim depoyu tekrar fulledim 68,65 tl gaz aldı lpg 2,25 tl değerler süper ama düzgün kullanırsan gerçekten az yakıyor bu araba ,
ayrıca benim aracım çok çabuk lpg ye geçiyor yani en fazla 3-5 tl lik benzin yakmıştır

murat aysu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm bende 1993 GT var tam performans kullanmama ragmen 25 tl gaz ile 87 km gidiyor
bu damı fazla sizce arkadaşlar.