Vectra Tavan

prolab

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim 96 Astra F vardı tavanı sarktı, bildiğim ve güvendiğim bir döşemeci ustası vardı ve o na bittim yaptırdım. Mersin'de olsan tarif ederim çok uygun fiyata orijinal gibi yapıyor.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şahsen bu iş konusunda herkes para kazansın herkes ekmeğini kazasın ama suyunu çıkarmasın bizde sanayiye giderken işimizi yaptırmak düşüncesinden çok ne kadar kazık yiyeceğiz düşüncesinde olmayalım arkadaş ya... fazla bir şey mi istiyoruz yani.

Akbaba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar hepiniz hatcback araçlardan bahsediyorsunuz.. Sedan tipi aracın tavan döşemesini sökmek için ön camın yada arka camın sökülmesi gerekiyor.. Genelde arka camı sökerler. Hatcbackte kaldır bagaj kapağını geriden çıkıyor tavan döşemesi.. Zaten camcı 150 den aşağı almaz diye düşünüyorum ama tam emin değilim vectrada nasıl söker, katlayıpta araç içine sokabilirmi

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında kendi çabalarımızla yapmak biraz daha iyi gibi görünsede kaş yapalım derken göz çıkartmak diyede bişey var. Beni korkutan kısımda sunroof zaten. Komple sökülmesi gerekiyor. Birde arkadaşın dediği gibi sedan arabalarda ön ve arka camda sökülüyor sanırım. Belki malzeme açısından maliyeti ucuz ama adam 4-5 saatini bu işe ayırdığı için işçiliği çok istiyor. O 4-5 saat içinde boş boş oturacaktı :) onu bilemeyiz tabi. Şimdi askıya aldım bu işi en azından satmaya niyetim olmadığından yaza kadar binmeyi düşünüyorum. Çok fazla sarkık yok ama aynadan bakınca dalgalanma farkediliyor. O kadarla idare edecez artık.

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aslında değiştirmeyi düşünmüyordum ama dün yağmurdan sonra arabaya bindim ve baktım sol ön kapının üst tarafı şoför koltuğu filan hep ıslak. Büyük ihtimalle su kanalları tıkalı ve ordan içeri hep su almış ki Allah'tan cam modüllerinin oraya sızmamış. Kanalların açılması içinde sunroof'un sökülmesi gerekiyor sanırım. Hazır o şekilde olmuşken tavanı komple değiştirmek en iyisi sanırım. Önemli olan şimdi Ankara'da güvenilir işçiliği sağlam bir döşeme ustası bulmak.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaslar aslında değiştirmeyi düşünmüyordum ama dün yağmurdan sonra arabaya bindim ve baktım sol ön kapının üst tarafı şoför koltuğu filan hep ıslak. Büyük ihtimalle su kanalları tıkalı ve ordan içeri hep su almış ki Allah'tan cam modüllerinin oraya sızmamış. Kanalların açılması içinde sunroof'un sökülmesi gerekiyor sanırım. Hazır o şekilde olmuşken tavanı komple değiştirmek en iyisi sanırım. Önemli olan şimdi Ankara'da güvenilir işçiliği sağlam bir döşeme ustası bulmak.

Hakan şöyle kontrol et kanalların tıkalı olup olmadığını tavanı aç sonra o su kanalları var oraya su dök ve aracın arka kısmına bir yerden su akması gerek. Eğer su akıyorsa senin aracınız su alma sorunu tavanın birleşme yerlerindeki izolasyon malzemesinin yıpranması demektir.

mythturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
150 tl ye yaptırmıştım yazın. şaşmazda fiyatlar çok değişiyor 250 isteyende oldu 300 de fakat pazarlık yapınca hepsi düşüyor.2 saat civarında sürüyor.öncelikle aracın içinde güneşlikler el tutamacları cam çıtası falan sökülüyo tavanı komple söküp çıkartıp eski kuması sıyırıp temizliyorlar ve yeni kumaş için tavana bildiğiniz bally fırçayla sürüyor ve kumaşı üstüne düzgün bir biçimde seriyor kıvrım yerleri gibi yerlerde el ve makas kullanarak şekillerini verip kumaş yapıştırma işi bitiyor.sonra tavanı söktüğü gibi aracın içine sokaraktan gerekli işlemleri yapıp bitiriyorlar. ön cam arka cam sökme gibi bir işlem yok sedanda hatcbag de sökülüyor sökülmüyor gibi yazılar yazılmış. aracım sedan ve cam sökülmedi

kaanhkn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kafayi yiyeceğim artık. Yaklaşık bir ay önce tavanı komple yaptırdım sunroof söküldü tavan komple değişti. Tuzlu bir fiyatı oldu eyvallahta şimdi yine su alıyor içeriye. Bu sefer sunrooftan giriyor içeriye. Lastikleri yeni değişti birde. Tahliye yerleride açıldı. Bıktım artık bunlarla uğraşmaktan

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar kafayi yiyeceğim artık. Yaklaşık bir ay önce tavanı komple yaptırdım sunroof söküldü tavan komple değişti. Tuzlu bir fiyatı oldu eyvallahta şimdi yine su alıyor içeriye. Bu sefer sunrooftan giriyor içeriye. Lastikleri yeni değişti birde. Tahliye yerleride açıldı. Bıktım artık bunlarla uğraşmaktan

Geçmiş olsun bence vakit kaybetmeden o işi yapan ustaya git göster,çözüm bulsun eserine.

imlada ve yazımda kusur olursa affola...
Samsung 5830i ile gönderildi