vectramdaki titreme...

osman70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2000 model opel vectra b2 kasa aracım var...aracım LPG lidir..arabayı ilk çalıştırdgım zaman yani motor sıcak deilken arabada bi titremee oluyo...LPG den olcagını sanmıyoum çünkü araba ısınıdktan sonra normale dönüoo..sizin opellerinizdede böyle bi sorun var mı acaba?

aliabdullaharslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir sürü nedeni olabilir lpg ayarından olur beyinden olur benzinde yapıyosa kelebekten olur ya da rolanti ayarlayıcıdan olur sen onu bi baktır 5-10 liraya yaparlar

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujı kablolarına baktırmanı önerırım. + satandart bı motordakı ufacık bı arıza varsa + bırde lpg varsa lpgdeyken o arıza kocamana olur. mesela manıfolttan azvırsey hava alsın benzınde hıcbırsey olmaz ama lpgde adeta tekler..

MavimantalitE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2000 model opel vectra b2 kasa aracım var...aracım LPG lidir..arabayı ilk çalıştırdgım zaman yani motor sıcak deilken arabada bi titremee oluyo...LPG den olcagını sanmıyoum çünkü araba ısınıdktan sonra normale dönüoo..sizin opellerinizdede böyle bi sorun var mı acaba?

ARKADAŞIM sorunu bulunca yaz olurmu..? Çünki büyük sevaba girersin bakk.. Bu sorunu yaşayan tam 1429 kişi var bu forumda ama hala kimse çözemedi.. :(

pcqopat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer benzinde yapıyorsa benzin pompasından yapıyodur muhtemelen ilk çalıştıgında pompa arızalıysa benzin çekmiyor ve titreyerek çalışıyor aynı problemle karşı karşıyayım

MavimantalitE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok y ok o dediğinle alakası yok.
Büyük ihtimalle bobinden.. ama daha değiştiren yok parçayı pahalı olduğu için :)

salih_akkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
büyük ihtimal benzin pompasında benim araçdada aynı arıza mevcut bu lpg pompalarımızda yedi büyük ihtimalle değiştrsek kaç paradır..bilgisi olan varmı

dakota

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb arkadaşlarr bende yanlaşık bir ay önce 2001 model vectra 1,6 comfort aldım we lpg(lavoto easy fast) taktırdım. lpg taktırmadan önce motor ilk çalıştığında hiç bi sorun yoktu lpgtakıldıktan soraa aracımı bu aylarda ilk çalıştırmamda bi tekleme yapıyo lpg ye geçince sorun yok bunn nedenini bende tam olalak öğrenmek istiorum bilgisi olan varsa yardımcı olursa sewinirim bide bana bu arızadan dolayı oktan artırıcı kullanmamı tavsiye ettiler sizce uygun mu tskler..