vida kafasi yalama oldu, yardim...

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Varsa akşamdan ince yag dök üzerine.
Yarın kolay çıkar.
sanırım gerdirirken saglam olsun diye fazla sıkılmış.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu şekilde de olmazsa vidanın başına başka bir parça kaynatıp ( civata,mil vs.) o şekilde de deneyebilirsin açmayı fakat unutma sola doğru çevirmelisin saat yönünün tersine !

diğer yöntem çok sıkıldıysa zor
arkadaşın dediği gibi parça kaynatarak açabilirsin

TUNCEER

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun, vida keski yardımı ile açılabilir ama oraya yanaşmakta marifet ister

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar, yarin yapabildiklerimi denicem, ama vidanin yönü konusunda hala emin degilim,

kirank üzerindeki kasnagin vidasini acarken sag tarafa cevirmistim, triger gergi bilyasi icin tamir klavuzunda da sag tarafa yani saat yönünde cevirin diyor. bi kac yerde de sola cevrilcek diye okudum.

su yön konusunda bi yardimci olursaniz cok iyi olur... bu vidayi ne yöne dogru cevirmemlazim cikarmak icin?

burda kilavuzun aciklamasi;

unbenanntrr5.jpg

Son düzenleme:

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen almancayı daha iyi bilirsin ama dediğin gibi sağ tarafa yani saat yönünde cevirin diyor. orda anlayan usta filan yok mu?

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semih bana sormadan ndn ugrasıyorsun sen:) bastan saat yönunde degıl tersıne yanı sola dogru sökeceksın daha önce söktunya ndn bılmıyorsun?kucuk bı cekıcle çok hafıfce cıvatanın uzerıne yavas yavas cur kafasını kucultkı lokma sıkı gırsın ama hızlı vurma sakın arkasını kırarsın. tork anahtarı lokmalı olacak t kol takacaksın ve sol camuluktan levyeyle anahtarın uzerıne ıyıce basacaksın bırısıde t kolu gevsetecek anladın demı sen levyeyle t kola cıvataya dogru ıyıce basacaksınkı sıyırırken ıcerısınden cıkmasın. keskı ve cekıcle sakın gevsetme arkası cok zayıf eger bı kırarsan yag pompasını sökmen lazım onun ıcınde karterı sökeceksın.

semihx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semih bana sormadan ndn ugrasıyorsun sen:) bastan saat yönunde degıl tersıne yanı sola dogru sökeceksın daha önce söktunya ndn bılmıyorsun?kucuk bı cekıcle çok hafıfce cıvatanın uzerıne yavas yavas cur kafasını kucultkı lokma sıkı gırsın ama hızlı vurma sakın arkasını kırarsın. tork anahtarı lokmalı olacak t kol takacaksın ve sol camuluktan levyeyle anahtarın uzerıne ıyıce basacaksın bırısıde t kolu gevsetecek anladın demı sen levyeyle t kola cıvataya dogru ıyıce basacaksınkı sıyırırken ıcerısınden cıkmasın. keskı ve cekıcle sakın gevsetme arkası cok zayıf eger bı kırarsan yag pompasını sökmen lazım onun ıcınde karterı sökeceksın.

gecen söktügümde, silindir kapgini actim, trigeri asagidan gevseterrek sökmedim, üst taraftan eksantrik dislilerinin üzerinden kaydirarak cikardim, gergi bilyasi yayli oldugu icin trigeri yukari cekince gergi bilyasida geriye giderek triger gevseyip cikabiliyor.

foto026hl9.jpg

ama simdi durum farkli yeni triger takicagim icin kayis sert ve gergi bilyasi esneme payi kurtarmiyor trigeri takmak icin mecburen vidayi söküp gergi bilyasini gevsetmem lasim.

vidaya dis tarafindan vurarak lokma sekli vericem, ama sunlari anlamadim;

niye tork anahtari kullanilcak?

birde t kolu resimdeki gibi biseyy benim bildigim, tork anahtarina nasil takilicak?

USA%20037.jpg

yardimleriz icin tekrar tesekkürler.

Son düzenleme:

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen söktügümde, silindir kapgini actim, trigeri asagidan gevseterrek sökmedim, üst taraftan eksantrik dislilerinin üzerinden kaydirarak cikardim, gergi bilyasi yayli oldugu icin trigeri yukari cekince gergi bilyasida geriye giderek triger gevseyip cikabiliyor.

ama simdi durum farkli yeni triger takicagim icin kayis sert ve gergi bilyasi esneme payi kurtarmiyor trigeri takmak icin mecburen vidayi söküp gergi bilyasini gevsetmem lasim.

vidaya dis tarafindan vurarak lokma sekli vericem, ama sunlari anlamadim;

niye tork anahtari kullanilcak?

birde t kolu resimdeki gibi biseyy benim bildigim, tork anahtarina nasil takilicak?

USA%20037.jpg

yardimleriz icin tekrar tesekkürler.
tork anahtarı takılmayacak lokmaya tork denılıyor frezelı lokmaya. t koluda resımdekı gıbı ama lokma takıldıgı yer uzun olmayacak yoksa sıgdıramazsın.

parlayuksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.
vidanın yönü konusunda emin değilim ama ayarlı pense ile denedinmi. ben bu türlü problemleri ayarlı pense ile hallediyorum. arkadaşlar yorum yapmışlar hepsi güzel fakat sakın vida başına çekiç vs birşey vurma ayarlı pense veya vidanın başını çızmek en mantıklısı.

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun.
vidanın yönü konusunda emin değilim ama ayarlı pense ile denedinmi. ben bu türlü problemleri ayarlı pense ile hallediyorum. arkadaşlar yorum yapmışlar hepsi güzel fakat sakın vida başına çekiç vs birşey vurma ayarlı pense veya vidanın başını çızmek en mantıklısı.
ayarlı penseyle tutarsa o cıvatayı helal olsun