Video lu corsa d den gelen ıslık ve tin tin sesi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda böyle bir ıslık sesi ve tin tin tin sesi var. Tin tin sesi durunca kesiliyor. Benzin de iken de bu ses araç içinde ve dışında çok net duyuluyor lpg de iken de. Islık sesine gelirsek de araçin motoru ısınınca bu ses geliyor neden kaynaklı olabilir
https://youtu.be/YUVYTIiPU18
Tin tun sesi
https://youtu.be/2dYcwRLrb3w

archysenos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Son düzenleme:

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuya çok hakim değilim ama sanırım tın tın sesi triger sesine benziyor. ustam değişme zamanı geldiğinde buna benzer bir ses çıkarır demişti.

EKLEME
bir arkadaş benzer sorundan konu açmış. özel mesajla ulaşarak neden olduğunu sorabilirsin
http://www.opelim.net/forums/teknik...lisirken-motordan-gelen-tin-tin-tin-sesi.html

Tin tin sesini sürekli yapmıyor. Mesala araç durunca bazen kesiyor. Bazen kesmiyor bir yere gösterdim sorunu tam anlamadı ama triger değil dedi. Özellikle soğuk havalarda motor ısınınca bu ses oluyor. Bu konuyu açan arkadaşı bulamadım. Bana nick ini verirseniz sevinirim

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk videodaki ince ses devirdaim pompasindan geliyor. Orjinal marka ile degistirince ilk 10 bin km de tekrar ses yapiyor. Triger degisirken graf marka ile degistirip deneyecegim.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ilk videodaki ince ses devirdaim pompasindan geliyor. Orjinal marka ile degistirince ilk 10 bin km de tekrar ses yapiyor. Triger degisirken graf marka ile degistirip deneyecegim.

Araç 83 binde triger için erken gibi. Bu sesten dolayı sorun yaşar mıyım? Hafiften bu aralar suyu da azalıyor da.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç 83 binde triger için erken gibi. Bu sesten dolayı sorun yaşar mıyım? Hafiften bu aralar suyu da azalıyor da.
Ben kendi aracim icin trigeri bekleyecegim benimde 98 bin km de. zamaninda garantiden degismistim 10 bin km gecmeden gene basladi , hatta kronik diyebilirim cunku forumdan bi abimle servise gidip arabari yan yana koyup birlikte degistirmislerdi. Suyuna dikkat ederek binin ben oyle yapiyorum cunku uc yil once falan serviste 750 tl falandi degisimi. Trigeri beklemek o yuzden mantikli gibi (120 bin km yi)

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kendi aracim icin trigeri bekleyecegim benimde 98 bin km de. zamaninda garantiden degismistim 10 bin km gecmeden gene basladi , hatta kronik diyebilirim cunku forumdan bi abimle servise gidip arabari yan yana koyup birlikte degistirmislerdi. Suyuna dikkat ederek binin ben oyle yapiyorum cunku uc yil once falan serviste 750 tl falandi degisimi. Trigeri beklemek o yuzden mantikli gibi (120 bin km yi)

Bu ses özellikle soğuk havalarda veriyor
Bizim araçlarda triger 150 bini çok rahat görüyor. Zincirli sistem. Daha da fazla gidebiliyor. Parçanın fiyatı Graf 100 TL. İşçilik ne kadar olur onu bilmiyorum. Tek korkum yolda kalmak.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu ses özellikle soğuk havalarda veriyor
Bizim araçlarda triger 150 bini çok rahat görüyor. Zincirli sistem. Daha da fazla gidebiliyor. Parçanın fiyatı Graf 100 TL. İşçilik ne kadar olur onu bilmiyorum. Tek korkum yolda kalmak.
Korkunuz varsa degistirin ama gordugum D kasa (a12 , a14 ) tum corsalarda bu sesi duyuyorum. Kimseye birsey olmuyor. Bircogu bu sesi duymuyor bile :) yolda birakacak bir mevzu oldugunu sanmiyorum. Ayda bir su kabina baksak yeter heralde. Triger zinciri 150 bin km dayanir dediniz butun planlarim alt ust oldu . 150 ye kadar beklerim şimdi ben :)

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korkunuz varsa degistirin ama gordugum D kasa (a12 , a14 ) tum corsalarda bu sesi duyuyorum. Kimseye birsey olmuyor. Bircogu bu sesi duymuyor bile :) yolda birakacak bir mevzu oldugunu sanmiyorum. Ayda bir su kabina baksak yeter heralde. Triger zinciri 150 bin km dayanir dediniz butun planlarim alt ust oldu . 150 ye kadar beklerim şimdi ben :)

180 binde değiştirenler de var. Kolay kolay sorun olacak bir parça değil bu. :) benim aracın z14xep motor kodu. Kış geldi ya araçtan sesler artmaya başlıyor doğal olarak. Olmazsa bir iki ay binerim böyle. :) tın tın sesi aklıma takılıyor. Onu da cozersem tamamdır. Sanayi de ki ustaların bir şey anladığı yok. Bana ıslık sesi için maniforttan dediler. Normal sesiymis. Tamam dedim çıktım ordan

davutoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tın tın sesi ile detaylı izlenim yaptım bugün
arabayı ilk çalıştırdığımda böyle bir ses yok. Yola çıkınca biraz ilerledikten sonra devir saat 1500 civarında bu sesi veriyor ayağımı gazdan çekince ses kesiliyor. Biraz daha yol yapınca rolanti de duruken bile bu ses duyuluyor. araçtan bu ses gelirken devir saati 2bin ve üstüne çıkınca ses tamamen gidiyor 2binin altına inince tekrardan geliyor. İstop edip yeniden çalıştığında da ses kesiliyor biraz ileri geri yapınca tekrar geliyor. Bir parça motorun titremesi ile ses yapıyor gibi ritim sürekli sabit