vites geçmiyor...

durum bu görüşlerinizi bekliyorum...

• debriyajdan olabileceğini tahmin ediyorum

Oy: 13 76.5%
  • sanzıman yagğından olabilceğini tahmin ediyorum

Oy: 4 23.5%

• Kullanılan toplam oy
    17

YED

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
֖ncelikle hepinize merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım..yagmurlu veya yagmur durduktan sonra aracı calıstırıp hareket halindeyken motor sıcaklıgıda 90C gelmişken dur kalk trafiğinde özellikle otobanda vites takılıyor ve geçmiyor  bunu servise söyledim alakasız bişey oldugunu söylediler banada saçma geliyor ama durum bu görüşlerinizi bekliyorum arkadaslar...

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: vites geçmiyor...

Buyuk ihtimal debriyajda problem var.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hangi viteste oluyor bu genelde acaba?
birinci viteste mi? astra vites geçişleri biraz sert

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vites geçmiyorsa vites kutusunda bir arıza yoksa büyük olasılıkla halat sisteminden kaynaklıdır.

Benim de 2. vitese zor geçiyordu, vites kolunun altına açıp bir takım ölçümler ile ayar yaptılar, rahatladı.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence bir problem yok. bizim araçların birinci ve ikinci vitesleri zor geçiyor. kemikli bir yapıya sahip. bende de vites geçişleri zorlayıcıydı. ama şimdi daha rahat

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Muhtemelen 1 ve 2. viteslerde zorlanıyorsunuzdur, aracınız çok yeni olduğundan sistem sıkıdır ancak geçmeme gibi bir sorun da olmamalıdır, serviste arkadaşların bahsettiği gibi körük çıkarılarak yapılan bir işlemle düzelecektir, düzelmezse senkromeçlerde sorun olabilir ki sanmıyorum.

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de çok nadiren de olsa birinci vitese normalden daha zor geçme durumunu yaşadım (aracı bir yıldır kullanıyorum, 2 veya 3 kez olmuştur). Bu durumda ayağımı debriyaj pedalından çekmeden hemen ikinci veya üçüncü vitese atıp tekrar birinci vitese rahat bir şekilde geçirebiliyorum. Sizde de durum böyle mi?

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:
Ben de çok nadiren de olsa birinci vitese normalden daha zor geçme durumunu yaşadım (aracı bir yıldır kullanıyorum, 2 veya 3 kez olmuştur). Bu durumda ayağımı debriyaj pedalından çekmeden hemen ikinci veya üçüncü vitese atıp tekrar birinci vitese rahat bir şekilde geçirebiliyorum. Sizde de durum böyle mi?

+1 bende de aynen boyle

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

xylent link' Alıntı:

Normaldir kardeşim 1. ve geri vitese olası geçmeme durumlarında 2 veya 3 e takmak yıllardır başvurulan bir yöntemdir.