Volvo S40 1.6 D'mi, Opel Astra J 1.3 CDTi'mı ?

Sizce Hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    120

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
S40 vectra snıfında bir araba. Astra ile aynı klasmanda değiller ancak bana göre yeni astra s40tan çok daha mantıklı bir araba. Astra j çok farklı bir otomobil pek çok anlamda. Opel gelişirken volvo yıldan yıla geriledi ve bazı şeylerden kıstı. s40'ın iç dizaynı da hiç göze hitap etmiyor bana göre, özellikle orta konsol. Adı volvo diye kanmamak lazım, eski volvolar yok artık, o çok sağlam denen modelleri de yok. Artık güvenlikte iyi markaların hepsi neredeyse eşit gibi.
Bir çok kişinin dediği gibi buradaki tek handikap astra'nın 1.3 dizel olması. 1.6 dizel olsaydı hiç bir eksisi olmazdı bana göre, s40 a kıyasla.

Hayırlı olsun...

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Astra Hb Sahıbı Olarak VOLVO S40 ;)

Bende öyle diyordum ama Eren abiyle konuştuktan sonra Volvoyu alırsak sıkıntı yaşayacağımızı anladım o yüzden bu sınıfta bir araç olursa Astra J.. :)

Dogru yoldasın kardeşim :)

Sayende abi. :)

Burada herkes Astra J yazsa bile ben yine de gider Volvo S40 alırdım :)

:) Tabi ki bir yerden sonra tercih meselesi oluyor. :)

İkiside 1.6 dizel olsa astra derdim ama j kasaya 1.3cdti gariban kalıyor...

Evet ama Opel diğer konularda üstün. Bi Chiple canavar olabilir Astra. :)

S40 vectra snıfında bir araba. Astra ile aynı klasmanda değiller ancak bana göre yeni astra s40tan çok daha mantıklı bir araba. Astra j çok farklı bir otomobil pek çok anlamda. Opel gelişirken volvo yıldan yıla geriledi ve bazı şeylerden kıstı. s40'ın iç dizaynı da hiç göze hitap etmiyor bana göre, özellikle orta konsol. Adı volvo diye kanmamak lazım, eski volvolar yok artık, o çok sağlam denen modelleri de yok. Artık güvenlikte iyi markaların hepsi neredeyse eşit gibi.
Bir çok kişinin dediği gibi buradaki tek handikap astra'nın 1.3 dizel olması. 1.6 dizel olsaydı hiç bir eksisi olmazdı bana göre, s40 a kıyasla.

Hayırlı olsun...

Teşekkürler detaylı yorumunuz için. :)

Banada önce her ne kadar S40 Mantıklı gelsede servis masrafları,parçalarının falan bulunamaması direk Astra J'yi daha mantıklı hâle getirdi..

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volvo marka olarak çok kucakdan kucağa gezdi her volvoyu satın alan volvo ya bir şey katmadı ondan bir şeyler aldı buda teknolojisine yansıdı volvonun kalite çitası düşdü gittikçe.. şimdi gelly çin malı otomobil firması aldı onlarda volvonun teknolojisini ar gesini çalıp kendi araçlarında kendi araç kalitelerini yükseltmek için kullanıcaklar.. sonra onlarda satıcak kim bilir bir gün belki volvoyu bir türk şirketi bile satın alabilir..

eski volvolarda isveç ken volvonun motorundan kapı koluna kadar her şeyi volvoya aitti sonradan motor üretimini kesip piyasa işi hazır renault mitsubishi ar gesi olan motorlar kullanmaya başladılar zaten orda kalitede bir düşüş oldu bir dahada toparlanamadılar..

arkadaşımda 1.6 benzili s40 vardı berbat ibr araçdı klimayı açıyordun araba devirden düşüyordu iç malzeme çok basitti kliması bile manueldi donanım namına bir şey yokdu..

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
s40 güzel değil bence astra j daha güzel s40 ın tek artısı 1.6 dizel olması...

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
S40'ın motoru Citröen ;) ;) Yedek perça daha ucuz olur citröen parçacısında.Hatta 1.6 dizel Focus motorlarıda Citröen.

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yanlışınız olmasın S40 C segmenti bir araçtır. Hatta Ford Focus ile aynı alt yapıya sahiptir. Rakipleri; Megane, Focus, Astra, Jetta gibi C segmenti araçlardır...

+1

s40 ile focus platform kardeşleridir, ve parçalarının %60dan fazlası ortaktır

düşündüğünüz araçların aslında 2 sedan arasında kıyaslamasını yapmak lazım ama j sedanı biraz daha beklemeniz gerekecek,

araçları çeşitli kategoriler altında değerlendirecek olursak,

tasarım

s40'ın daha eski bir tasarım olmasına rağmen halen sade ve albenisi yüksek bir çizgiye sahip, çıkıntılı burun yapısı ve stoplara kadar uzanan kaslı yan bel çizgileri ile dış tasarımında oldukça çekici.

iç tasarımda ise bir volvo klasiği haline gelen askı konsolun önderi olan s40 çok ferah olmasa da yeterince düzgün hatları ile konforunuzu korumayı başarıyor

astra ise Opel'in yeni ok tasarım anlayışının en başarılılarından, insigniadan sonra ledli gündüz farları ve sportif bel çizgisi ile akıcı ve genç görüntüsünü hiç kaybetmeyecek gibi duruyor. kusursuz olarak nitelendirilen gövdesi ile bütünlük sağlayan iç tasarımı ve çok güzel düşünülmüş detayları "acaba nerede hata" var diye aramaya yönlendiriyor kullanıcısını.

motor ve performans,

almayı düşündüğünüz motorlar arasında astranın 1.3 ü daha cimri olmasının avantıjını elde etmek için hızlanma değerlerinden ödün vermek zorunda kalıyor, yine de güzel bir mühendislik başarısı olduğu aşikar.
s40 ın 1.6 sı ailesinin en başarılı motoru olarak görülenlerden, yüksek tork değeri overboost u ve ekonomik olarak nitelendirilen yakıt değerleri ile kullanıcısını tatmin etmekten ötesini başarıyor

servis ağı - 2nci el

bu konuda fazla söze gerek yok, ülkemizde diğer ülkelere göre araç alırken kıyaslamaya almamız gereken olmazsa olmaz faktörlerden biri 2nci el piyasası. bu durumda da s40 malesef koltuğunun oldukça fazla %sini platform kardeşi focus a verdiğinden astra açık ara önde duruyor. volvonun daha yüksek fiyatlı yedek parçaları ve bakım masrafları da buna etken

satış fiyatı

her iki otomobil de ayarında satış rakamlarına sahip,
verilecek rakamlara bir üst model az km de 2nci el otomobiller de, bir alt model full paket otomobiller de alınabiliyor, ancak hiçbir zaman "0" ile "2nci el" aynı kategoride değerlendirilmemeli düşüncesi ile bu yoruma pek mantıklı bakmıyorum

sonuç

ülke şartlarını enflasyon ve ileride doğacak bir üst segmente geçme ihtiyaçları vs gibi kriterleri de göz önünde bulundurarak, geniş iç hacim konfor ve teknoloji başarıları, daha akıcı hatlara sahip gövde ve iç tasarımı, kullanım zevki ve direksiyon hissiyatı ile... astra %60 / %40 oranında üstünlük sağlıyor...

CDX Hastası

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bu araçları her yönden değerlendirebilirmiyiz ?

Kafayı yemek hatta çıldırmak üzereyim. :eek: :D

S40 Teknik Veriler:

MOTOR ADI1.6D DRIVe
MOTOR TİPİDört silindirli turbo dize
lÇEKİŞÖnden çekişli
SİLİNDİR SAYISI4
MOTOR HACMİ1560 cc
SİLİNDİR ÇAPI75 mmStrok88,3 mmKW gücü80 kW
Beygir gücü109 hp
DEVİR4000 d/dTork240 NmTORK DEVRİ1750 d/d
YAKIT TÜRÜ Dizel
Performans(0-100 KM/S)
HIZLANMA Beş ileri vitesli düz şanzıman11,4 sn

YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR İÇİ)

Beş ileri vitesli düz şanzıman5,7 litre/100km

YAKIT TÜKETİMİ (ŞEHİR DIŞI)

Beş ileri vitesli düz şanzıman3,8 litre/100km

YAKIT TÜKETİMİ (ortalama)

Beş ileri vitesli düz şanzıman4,5 litre/100km

CO2 ATIKLARI

Beş ileri vitesli düz şanzıman119 gr/km

Astra J Teknik Veriler:

21131506.jpg

Kıyaslama motor açısından çok dengesiz olmuş bence...Volvo s40 ın 2.0D ile opel astra j nin 2.0 dizelleri kıyaslanmalıydı..Çünkü araçlarda motor farkı herşeyi değiştiriyor..Donanımı teknink detayları teknik sonuçları....