Vsa?

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Honda'larda, özellikle S2000 lerde çokca tartışılan VSA yani bildiğimiz ESP konusu kafamı kurcalıyor.. Açıkçası bu ara S2000 düşünüyorum VSA'sız olanlar cidden tehlikeli midir? Kullanan bilen varsa yorumları alabilir miyim? Sonradan eklenebilir mi?

Sent from my iPad using Tapatalk

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Vsa sızların hepsinin patladığı rivayetleri kuvvetli bir sekilde dilden dile yayılmakta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vsa candır :D

Sent from bildiğin masaüstü bilgisayarı using googıl krom

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s2k bilindiği gibi atmosferik motorların ekolüdür diyebiliriz.

o güçle arkadan itişli bir aracı hem yolda tutmak hemde efendi şekilde ilk hareketi verebilmek gerçekten zor iş.

emre kardeşim şöyle düşün. senin mercedes'i sürekli 3-4cm kar üzerinde sürüyormuşsun hissi verecektir vsa olmayan bir s2k ;) zevk kısmı ayrı ama ya güvenlik...

vsa olmayan s2k'lar genelde arka köleşerden ve şase kısmından hasarlıdır. düşünsene ışıklarda durdun. yanında sıralanmış diğer araçlar. birisi gaz verdi sende gaza geldin. akabinde lastik sesleri ve KÜTTTT senin sağ arka taraf suçsuz günahsız senin sağ tarafında bekleyen aracın sol arka kapısına dayanmış.. :D

virajlarda da eğer iyi bir driftçi değilsen sürekli otobüs kullanıyor gibi 2 şeridi işgal ederek gidersin.

uslu kullanırım diyorsan orasını bilmem ama s2k alacaksın ve 70 yaşında dede kullanacaksın öyle mi... :kop: inanman! :kop:

Son düzenleme:

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vsa li olsa onu devre disi birakamiyomuyuz istedigimiz zaman?
ben 1 serisini bile islak zeminde dsc kapaliyken yolda tutamiyodum...:D

TolgaTasdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VSA Hondalarda kapatılabiliyor, ve gerçekten arkadan itişli araçlarda çok yararlı bir şey. Vsa sız olana sonradan yapılabiliniyordur diye düşünüyorum araştırmak lazım. Sonuçta yazılım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
VSA Hondalarda kapatılabiliyor, ve gerçekten arkadan itişli araçlarda çok yararlı bir şey. Vsa sız olana sonradan yapılabiliniyordur diye düşünüyorum araştırmak lazım. Sonuçta yazılım.

Veri aldığı sensörler vs. Honda'da da diğer markaların çoğu gibi astarı yüzünden pahalıya gelecektir. VSA lı olan araç cok daha ucuza mal olacaktır.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vsa'sız binilmez ona ya. gaza koydunmu arkası önüne geçiyor meretin... :)

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasada patlamamış VSA sız s2000 kalmadı diye duymuştum. Yolda tutmanın çok zor olduğunu biliyorum. Islak bir zeminde denk gelir aniden gaza basmak gerekir yok yere bir sürü aksiyon :D VSA lı alıp heyecan istenen zamanlarda tuşuna 5 saniye basmak yeterli bence :D