VW TSI ve Astra Turbo Karşılaştırmaları

• Konuyu başlatan salihcaglayan
  • Başlangıç tarihi
S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
NewPa1n link' Alıntı:
tanıdık 1.4 tsı kullanıcısda yokki bi 0-100 yada rolling deniyelim bakalım kimin nefesi kesiliyor, bende o konuya takmkış durumdayım...
122lik rocco astrayı 0-100de geciyor. Ama rollda gecemiyor. Astra 160 tan sonra kopuyor.(elimde videolarıyla mevcut) Ancak golf hakkında bir bilgim yok.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
salihcaglayan link' Alıntı:
[quote author=NewPa1n link=topic=540.msg13668#msg13668 date=1299685072]
tanıdık 1.4 tsı kullanıcısda yokki bi 0-100 yada rolling deniyelim bakalım kimin nefesi kesiliyor, bende o konuya takmkış durumdayım...
122lik rocco astrayı 0-100de geciyor. Ama rollda gecemiyor. Astra 160 tan sonra kopuyor.(elimde videolarıyla mevcut) Ancak golf hakkında bir bilgim yok.
[/quote]

Sn. Saligcaglayan,

Videoları paylaşmanız mümkün mü?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fabrika verilerine göre golf daha iyi 0-100 olarak rocco yla karşılaştrılınca ancak 0-100 de 1.4t astrayla değerler çok yakın sizn denemenizde rocco daha iyiyse büyük ihtimal sürücü farkıdır yoksa kafa kafaya gitmesi lazım rocco ve astra 1.4t 130-140 tan sonra zaten astrayla 2 side kapışamaz

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
golf ile astra arasındaki yanılmıyorsam fabrika verisi olarak 0,4 sn gibi bir fark var yani lambalarda 0-100 yapmaya kalkarsanız sonuç hiç belli olmaz demekki iyi kalkan kazanır 0,4 sn bir fark yaratacak değer değil şöförlüğe kalmış gerisi, ben izmirde 2 kere golf 122 ile lambalarda denk geldim 2 sindede öndeydim.

PS: araçların sayfalarında değerleri incelerken şöyle birşeye fark ettim ben aracı alırken aracın ağırlığı 1350 kg civarındaydı şuanda baktığımda 1318 olarak görünüyor, bazı değerler değişmiş gibi geldi bana

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Bizde 1kg başına 0,106hp düşüyor.

Golfte ise manuel olanda bu değer 0.095hp, dsg de 0.093hp.

Biz 1318kg, manuel Golf 1290kg, dsg 1316kg.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Sn. Salihcaglayan,

Videolar için çok teşekkür ederim.

Scirocco 1.4TSI ile Astra 1.4T arasında ağırlık olarak hiçbir fark yok.

Yani şimdi bu nasıl nefesi kesilmedir biri bana anlatsın :)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
drwaverunner link' Alıntı:
Sn. Salihcaglayan,

Videolar için çok teşekkür ederim.

Scirocco 1.4TSI ile Astra 1.4T arasında ağırlık olarak hiçbir fark yok.

Yani şimdi bu nasıl nefesi kesilmedir biri bana anlatsın :)
sn.drwaverunner
Umarım demek istediğimi şimdi daha iyi anlamışsınızdır.

Rocconun 0-100 kalkışında önde gitmesinin sebebi bildiğim kadarıyla tsi larda kompressör olması. alt devirlerde devreye girmesi kalkışta öne geçiriyor ancak rollda Astranın nefesinin kesilmediğini ve ne kadar sağlam gittiğini gördünüz.
Edit: "tsi larda kompressör olması" hatalı bilgi özür diliyorum.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Sn. Salihcaglayan,

Paylaşım için çok teşekkür ederim.

0-100 kalkışlarında onların bir avantajı olduğu ortada ama dediğiniz gibi üst vites ve devirlerde "nefes kesilmesinin" ne demek olduğunu Sn. Editör açsın izlesin.

2 aracın da güç eğrilerini karşılatırmak lazım. Onların turbo haricindeki kompresörleri alt devirlerde güce daha fazla ulaşmayı sağlıyor sanırım.

Bu arada siz benim "nefesin kesilmesi" tabirini ne için kullandığımı anladınız di mi :)

S

salihcaglayan

Bilgi Girilmemiş
Anladım Sn.drwaverunner. Elimde birde astra 180 likle 160lık rocco var ama onların sahiplerine sormam lazım videoları yaynlamak için. Ama kesinlikle süper bi yarıştı...  dancee