xenon kit hakkında bilgi

onur akca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla ben 8000 k kullanıorum mtech h7 okadar memnunumkı 6000k cok oldugu ıcın artık beyaz far gozume gzl gelmıor bnmkı bole turkuaz mavı hafıf te yesılımsı yanıo arabamda metro mavısı oldgu ıcın renge cok yakıso aydınlatmasıda cok gzl...tavsıye ederım 8000k bence bu ısın ...

Son düzenleme:

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla ben 8000 k kullanıorum mtech h7 okadar memnunumkı 6000k cok oldugu ıcın artık beyaz war gozume gzl gelmıor bnmkı bole turkuaz mavı hafıf te yesılımsı yanıo arabamda metro mavısı oldgu ıcın renge cok yakıso aydınlatmasıda cok gzl...tavsıye ederım 8000k bence bu ısın sınır ...

xenondaki amacınız aracın güzel görüntüsüyse 8000k yı tercih etmeniz isabetli olmuş ama xenonu takmanızdaki amaç bence güzel görüntü değil performans olmalı karşıdaki sürücüleri unutmamalısınız...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
standart xenon kelvin değeri yani fabrikaların kullandığı kelvin değeri 4300k dır yapılan bilimsel araştırmalarda insan gözünün en verimli 4300k da gördüğü belirlenmiş ve bu değer araçlarda standart tutulmuşdur.. tabi bu değer far sistemlerinin gelişmesiyle gene aynı ışık değerinde oynama yapabilir mesela mercedes ve porschelerin xenon sistemleri farklıdır onlardaki kelvin değeri 5000k dır.. ama gösterdiği ışık gücü gene 4300k lık değerle aynıdır..

insan gözü sarı ışığa göre evrimleşmişdir yani gün ışığı rengi.. beyaz mavi renkler insan gözüne göre değildir bir zaman sonra gözü yorar gözde uyuşukluk ortaya çıkarır.. ayrıca yolu aydınlatma kalitesi kötüdür bilhassa yağmurlu havada mavi yada beyaz ışıkda önünüzü göremessiniz...

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın uzun kısa xenon far sellektör olayını çektim görüntü biraz bozuk

http://www.youtube.com/watch?v=Hwpbomzrj8I

ilk olarak konu icin tesekkurler kesinlikle faydali olmustur... biyerde kelvinler nekadar dusukse okadar iyi goruntu olur diye okumustum buda ispati cikti... ikinci olarakta ali abiye tesekkurlerimi sunarim onun sayesinde bi cok sey ogrendim eyvalla sagolasin abicim... heleki bu farlarini cekipte burda paylasman cok iyi oldu... xenon far konusuna cok onem veriyorum... saygilarimla...

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu sabitlense daha faydalı olur ama elden bişey gelmiyor :(

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk olarak konu icin tesekkurler kesinlikle faydali olmustur... biyerde kelvinler nekadar dusukse okadar iyi goruntu olur diye okumustum buda ispati cikti... ikinci olarakta ali abiye tesekkurlerimi sunarim onun sayesinde bi cok sey ogrendim eyvalla sagolasin abicim... heleki bu farlarini cekipte burda paylasman cok iyi oldu... xenon far konusuna cok onem veriyorum... saygilarimla...

ne demek kardeşimm ben teşekkür ederim beni onurlandırdın

aeroSOUL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ben sis farı alacamda 3000k yapmak istiyorum mercekli..Fakat mtech te 3000k ampul var fakat blast bulamadım herhangi bir blast iş görürmü? bide bunun için hangi mercek uyar? yoksa hiç uğraşmayıp Hella de micro alıp halojen olarak mı kullanıyım kötü hava koşullarıda hangisi daha iyi görüş sağlar?