Xenon Kit'e kadar verdim ancak ..?

korbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gündür süren araştırmalarım ve kullanıcıların yorum-tavsiyelerine dayanarak sonunda alacağım xenon kit için karar verdim.

MTEC SILVER XENON KİT H7 6000K

Mercek kullanmayacağım.Fiyatı intetnette 170-190 TL arası.Sahibinden garantili diye satan kişileri hesaba katmadım tabi.Eğer olurda daha ucuza garantili alabileceğim bir yer bilen varsa benimle paylaşabilir.

Ayrıca 35W mı 55W mı tercih etmeliyim sizce? Daha önce hiç Xenon kullanmadım bu yüzden hiçbir fikrim yok açıkçası.Aracım 2006 Astra H karartılmış far.Bu yüzden 55W daha mı iyi olur diye düşünmüyor değilim.

Tabi bu marka dışında başka marka önerisi olan varsa ( Philips veya Osram gibi markaları önermeyin çünkü bütçemi ciddi anlamda aşıyor) fikrini benimle paylaşabilir.

Şimdi ise sizlerden öneri kabul ettiğim bir durum var.Uzun H1 ,sis H3 ve park dipsiz park ampülü için beyaz ampül marka önerisi.Xenon'ları taktıktan sonra diğer ampüllerin sarı olmasını istemiyorum.

Evet arkadaşlar her türlü öneri ve fikre açığım.Aranıza yeni katılan bir opelci olarak yardımlarınızı bekliyorum ;)

Son düzenleme:

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtechi ben opel vectra gt de kullanıyorum gayet şık ve güzel problemsiz , arıza ışığı bi aralar yandı HEAD TAIL LIGHT CHECK yazıyordu yol bilgisayarında 3 -4 aydır yok biliyorumki xenondan kaynaklı aldırmıyorum bu uyarı çıksada ,

serif83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kesinlikle 55w kullanın, bende 35w var yol bilgisayarında hata veriyor.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
abiler 55 watt 35 watt xenondan %80 daha fazla ışık veriyor.merceksiz kullanılan xenon zaten ışığı yeterince dağıtıyor.55 watt takarsanız projektör gibi dolaşısınız karşıdan gelenleri son derece rahatsız eder.arıza ışığı yakmaması için kondansatör filan takılır problem değil.ben 4300k sentinel öneririm.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Merceksiz takılan xenonlar kadar rahatsız edici hiçbir şey yok. Trafikte beni aşırı taciz ediyor. Kusura bakmayın ama ettiğim lafların haddi hesabı yok.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasadaki mtec silver kitlerin hepsi 2.kalite orjinal mtec olsalarda birinci kalite gold serisi değiller yani alalade normal kitlerden bir farkları yok mtec markası olmaları dışında çinde üreildiklerini söylemiyorum bile.. zaten ucuz olmalarının sebebi odur avrupada japon mtecler 300 dolardan başlıyor.. türkyiedede 600-700 tl den başlıyor.. şu anda 130-140 tl ye satılan mtec kitlerin hepsi made in china 2.kalite mtec kitler..

55waat ve 35 watt farkına gelirsek 55watt halojen ampülün tükettiği elektrik değridir xenonlarda bu watt aracınızın tesisatına zarar verebiliceği için önerilmez. aracınızın tesisatı buna göre yapılmamışsa önerilmez çünkü aracınız elektrik sistemini maksimum limitlerde kullanıcakdır.. allah korusun her tür sıkıntı çıkabilir..

35 wattlık kitler aracın mevcut elektrik sistemini zorlamaz aradaki 20 wattluk fark 35 wattın üstündeki voltaj dalgalanmalarını abzorve eder haliyle her şekil aracınızın elektrik sistemi zorlanmaz bu yüzden pek çok markada 55 wattluk kitler üretmez..

halojene oranla xenonda oluşan watt farkını aracınız arıza ışığı yakarsa araya koyucağınız 1 tl lik kondansatör ile halledebilirsiniz..

Son düzenleme:

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mercekli yaptırıp AHL ve AFL sistemini taktırın diyeceğim ama bütçem yetersiz diyorsunuz... :(

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sizin sıfırdan bir afl sisteminin montajından haberiniz varmı :) onun yerine satıp afl li araç alsa daha ekonomik olur..