Yağ basınç lambası

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar ben aracımı yeni aldım 2004 model servisten expertiz raporu ile aldım bir sorunu yok dediler ancak 250-300 km sonra arcın km devir saatinin orada bulunan küçük ekranda altında düz,tırtıklı çizgiler olan yagdanlık işareti yandı yağı eski değil ve seviyesi de iyi acaba sorun neden kaynakalmıyor olabili

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağ seviyesi kavun ici mi kırmızı mı? seviye ışığı sensorla ilgili eğer kırmızı yanıyorsa yağ müşürü veya yağ pompası

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bende merak ediyorum aracıma carbon clean yaptırdıktan sonra yağ tüketim miktarım arttı gibi. Ayrıca seviye çubuğunda 2 çentik yağ olduğunda o ikazı almaya başladım. Eskiden çubukta yağ yokken yanar ve 1lt yağ eklerdim ve ışık hemen sönerdi. Şimdi yağı ekliyorum ve ışıkta hemen sönmüyor(yarım saat gittim ve moladan sonra söndü)???

erhan ç.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar belki üstünden uzun zaman geçti ama hatayı yeni buldum kartelin içindeki yağ pompası içindeki dişliden kaçırıyormuş o yüzden yanıyormuş müşürle ilğisi yok aracınızı dik bi rampada 10 km kadar sürerseniz 2 ve 3. vitesde bir süre sonra yağ lambanızda yanıp sönüyorsa yağ seviye işaretiyle birlikte yağ pompanızda sorun vardemektir kısacası oraya pompa 150 tamircide hayli zahmetli bir işlem sonrası değişebiliniyor o pompa oda 150 toplamda 300 tl sıkışmıştır çıkartırlar :)