yağ eksiltme

öğretmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar uzun zamandır giremiyorum... bi sorum olacak(gerçi be konuyla iligili daha önceki soruları ve cevapları okudum ama) ...bende 99 yeni kasa astra var.yağ değişeli 6300 km olmuş ama 2 lt yakın yağ eksiltmiş sebebi ne olabilir. tüp taktırdım yaklaşık 4000 km si tüplü. ustama sordum normal dedi. ama bence bu kmye fazla gibi..........:confused:

astracı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 Model astra cd var bende 5000 km de yarım litre eksiltiyor.Bence 2 lt çok fazla.Karter tapası ve kapat contalarını kontrol ettir.Lpg li araç aksine daha az eksiltmesi lazım.Benim aracımda lpg li.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
lpg okadar eksıltme yapmaz
aracı hararet yaptırdınızmı
conta yanmıs olabılır
arabayı lıfte kaldırıp kacak varmı baktırın

got_the_life

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aynı dert bendede var daha dün yag degiştirdim hatta bir önceki yag degişiminde verilen karttaki km den 500 km erken geldim yaklasık 2 litreye yakın yag cıktı aracın altı temiz yag kacıran bir yer gözükmüyor park ettiğim yerlere genelde bakıyorum orda yag birikintsi yok eee yag yaksa egozstan öle mavi dumanda çıkmıyo ben anlamadım valla inşallah benim sorunu da bu konuda çözüm buluruz:)

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
benım aracım 240000km de vectra b sıralı sıstem lpg 2 yıldır takılı
8000km bır yag degıstırıyorum yarım lıtre ancak eksılme oluyor dumanda cıkıyoz azıcık

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla aynı dert bendede var daha dün yag degiştirdim hatta bir önceki yag degişiminde verilen karttaki km den 500 km erken geldim yaklasık 2 litreye yakın yag cıktı aracın altı temiz yag kacıran bir yer gözükmüyor park ettiğim yerlere genelde bakıyorum orda yag birikintsi yok eee yag yaksa egozstan öle mavi dumanda çıkmıyo ben anlamadım valla inşallah benim sorunu da bu konuda çözüm buluruz:)

bendede aynı conta değişti. duman yok sızdırma yok yağ nerede ?
ama şöyle bi durum var yüksek devirde arabayı zorlayınca yağ yakıp mavi duman atıyo olabilir mi?

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasım sızıntı yokkı ıllakı yakıtla bırlıkte arac yag yakmaktadır
buda motorla alakalı ısın ucunda gene hararet yaptırmak cıkacaktır
pistonlar krank yatak derken motor acılmadan bılınmez

teknik971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım kullandığın kalitesi de önemli bende aynı sorun olmuştu delpi yağ kullandım eksilti şimdi mobil süper s 10 40 kullanıyorum 2000km yaptım ve özellikle arabayı uzun yolda zorladım yağ eksiltecekmi diye ama eksiltmedi sende yağ değişiminde mobil kullan bir dene istersen

AseSiNo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
YaĞ eksiltme konusunda Opelin üstüne yok.Maşallah diyelim...