Yağ eksiltme

gOkO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede eksiltme olmuş.108binde yağ değiştim şu an 112bin küsürde ve 250grama yakın yağ eksiltmiş.2 gün önce ekledim.4000 küsür km de 250ml...

KaRaKaN_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam Ardakadaşlar, 83 model opel kadett d kasa 1.3 benzinli araç aldım. Sormak istediğim bu araca hangi yağ koymalıyım? 3 sene önce yeni motor yapılmış kilometre sıfırlanmış, ben aldığımda 18bin km de. yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler...

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
10bin km de 625ml eksiltme yaparki araba fazla yağ yakmaya başlamanın sınırında diyebilirim.

haso6718

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdiden çözüm bulman lazım

serdar25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.astra 2000 model cd aracım var.yağ seviyesi tam olmasına rağmen yağ seviye kontrol yazıyor bazem.yağ müşilinde sorun olabilir dediler.bu konuda aynı sıkıntıyı yaşayan varmı.ve tamir bana neye malolabilir...

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.astra 2000 model cd aracım var.yağ seviyesi tam olmasına rağmen yağ seviye kontrol yazıyor bazem.yağ müşilinde sorun olabilir dediler.bu konuda aynı sıkıntıyı yaşayan varmı.ve tamir bana neye malolabilir...
aynı sorunu vectrada yaşıyorum... çözüm ndir acaba?

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar25 arkadaşim ayni sorun bendede var yağ seviye sensörünü temizlettim kismen düzelir gibi oldu sonra yine eksik olmadiği halde check oil level uyarisi veriyor benide sinir ediyor açikçasi sensör tam okumuyior olabilir dedi ustam değişşse çözülürmü sorun bilmem 100 tl civari dedi sensöre .yağ tipasinin radyatöre doğru olan kisminda sensör

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar geçen yaz tatile gidip geldim sonra yağ çubuğuna baktım yarım lt eksilmişti.öncesinde eksiltme yoktu.bu olay bayağı sinirimi bozmuştu.sonra poly cream kaçak contası tamir edici ve mobil 10-40 koydum motora şimdilik eksiltme yok.birde bizim opellerin motorları fan müşürünü 100 derecede aştığı için motordaki contalar sürekli sıcağa maruz kaldığı için özelliklerini kaybedip yağ eksiltmeye başlıyormuş.kendi aracımda dahil birçok opelde soğuk iklim fan müşürü takılmış yani almanya iklimiyle aynı.türkiyede sıcak iklim olduğu için önümüzdeki ay fan müşürünü 92-87 dereceyle değiştirecem.opel parçası satan yerlerde fan müşürleri 100 derece onun için tipo slx 92-87 derece fan müşürü birebir aynı olduğu için onu takacam.forumda bir arkadaş bu konuyu bayağı bir araştırmış ve müşürü değiştirdikten sonra yağ eksiltmenin ortadan kalktığını yazmıştı.çünkü italya ve avusturalyaya satılan opellerde fan müşürünü 92-87 derece takmışlar ve türkiyeyle aynı iklime sahipler.